Super League
Sat 17 Feb
Basel
0-2
St. Gallen
FC Lugano
1-0
Grasshopper
Sun 18 Feb
Sion
3-1
Lausanne Sports
Young Boys
3-1
Thun
Zurich
1-1
Luzern
Team / Points
1 Young Boys YOB 49
2 Basel BAS 41
3 Zurich ZUR 32
4 FC Lugano LUG 31
5 St. Gallen STG 30
 
6 Grasshopper GCZ 27
7 Luzern FCL 27
8 Lausanne Sports LAU 25
9 Thun THU 24
10 Sion SIO 20
Challenge League
Fri 16 Feb
Wil 1900
2-0
Winterthur
Sat 17 Feb
Rapperswil
3-1
Schaffhausen
Sun 18 Feb
Aarau
4-1
Chiasso
FC Vaduz
5-1
Wohlen
Mon 19 Feb
Neuchâtel Xamax
1-1
Servette
Team / Points
1 Neuchâtel Xamax NEX 51
2 Servette SER 40
3 Schaffhausen SCH 36
4 FC Vaduz FCV 33
5 Rapperswil RAP 27
 
6 Aarau FCA 24
7 Chiasso CHI 21
8 Wil 1900 WIL 18
9 Winterthur WIN 16
10 Wohlen WOH 14
Group 1
Sat 03 Mar
Echallens
17:00
Martigny
Lancy FC
17:00
Young Boys II
Meyrin
18:00
Lausanne Sport II
Sun 04 Mar
Naters
14:30
Etoile Carouge
Fribourg
17:00
FC Azzurri 90
Thun II
17:00
Dudingen
Vevey Sports
17:00
Portalban
Team / Points
1 Lancy FC LAN 28
2 Martigny MAR 25
3 Fribourg FRI 25
4 FC Azzurri 90 FCA 24
5 Etoile Carouge ETO 21
6 Young Boys II YOU 21
7 Vevey Sports VEV 21
 
8 Lausanne Sport II LAU 20
9 Meyrin MEY 19
10 Naters NAT 19
11 Echallens ECH 19
12 Thun II THU 14
13 Portalban / Gletterens POR 13
14 Dudingen DUD 8
Group 2
Sat 03 Mar
Black Stars
15:00
Luzern II
Zug
17:00
Bassecourt
Kickers Luzern
17:15
Munsingen
Sun 04 Mar
Delemont
14:00
Schotz
Langenthal
15:00
Grasshoppers II
Buochs
17:00
Solothurn
FC Sursee
17:00
Baden
Team / Points
1 Solothurn SOL 40
2 Buochs BUO 29
3 Munsingen MUN 26
4 Luzern II LUZ 26
5 Grasshoppers II GRA 23
6 Black Stars BLA 23
7 Schotz SCH 22
 
8 Delemont DEL 19
9 Baden BAD 17
10 Zug ZUG 17
11 FC Sursee FCS 10
12 Bassecourt BAS 10
13 Langenthal LAN 8
14 Kickers Luzern LUZ 6
Group 3
Sat 03 Mar
Wettswil-Bonstette
16:00
Tuggen
Red Star Zürich
16:00
Hongg
Mendrisio-Stabio
17:00
Seuzach
FC Balzers
17:00
FC Thalwil
Sun 04 Mar
Kosova
15:30
St. Gallen II
Winterthur II
17:00
Eschen/Mauren
FC Gossau
17:00
AC Bellinzona
Team / Points
1 AC Bellinzona BEL 35
2 Mendrisio-Stabio MEN 26
3 FC Gossau FCG 24
4 FC Thalwil FCT 23
5 Kosova KOS 21
6 Red Star Zürich RSZ 21
7 St. Gallen II STG 18
 
8 Hongg HON 18
9 Seuzach SEU 17
10 Tuggen TUG 16
11 FC Balzers FCB 14
12 Winterthur II WIN 13
13 Eschen/Mauren ESC 11
14 FC Wettswil-Bonstetten FCW 11
Group 1
Fri 09 Mar
Urania Genève Sp.
20:00
Interstar
Sat 10 Mar
Veyrier Sports
17:30
Conthey
Montreux Sports
18:00
Signal
Sun 11 Mar
Chippis
-
Collex-Bossy
Servette II
-
Bex
Perly-Certoux
-
Terre Sainte
FC Monthey
-
CS Chênois
Team / Points
1 CS Chênois CSC 34
2 Terre Sainte TER 24
3 FC Monthey FCM 23
4 Servette II SER 23
5 Interstar INT 22
6 Conthey CON 22
7 Urania Genève Sport UGS 19
 
8 Chippis CHI 19
9 Veyrier Sports VEY 17
10 Signal Bernex-Confignon SBC 15
11 Montreux Sports MON 14
12 Collex-Bossy COL 13
13 Perly-Certoux PER 5
14 Bex BEX 5
Group 2
Sat 10 Mar
Boudry
17:30
Bulle
Sun 11 Mar
Echichens
-
Romontois
Sarraz-Eclépens
-
Vallorbe-Ballaigue
Genolier-Begnins
-
Stade Payerne
Dardania Lausanne
-
Tour Pâquier
Thierrens
-
Richemond
Farvagny / Ogoz
-
Colombier
Team / Points
1 La Sarraz-Eclépens SEC 31
2 Bulle BUL 31
3 Genolier-Begnins GEN 21
4 Romontois ROM 20
5 Colombier COL 20
6 La Tour /  Le Pâquier TPA 20
7 Echichens ECH 19
 
8 Farvagny / Ogoz FAR 18
9 Thierrens THI 18
10 Vallorbe-Ballaigues VAL 17
11 Dardania Lausanne DAR 16
12 Stade Payerne STA 10
13 Richemond RIC 8
14 Boudry BOU 7
Group 3
Sat 10 Mar
Lerchenfeld
16:00
Dornach
Sun 11 Mar
Bern 1894
-
Muri-Gümligen
Tavannes Tramelan
-
FC Konolfingen
Liestal
-
Binningen
Reinach
-
Timau Basel
FC Prishtina Bern
15:00
Allschwil
Biel-Bienne
15:00
Moutier
Team / Points
1 Biel-Bienne BIE 32
2 Tavannes / Tramelan TAV 26
3 Moutier MOU 24
4 Liestal LIE 24
5 Dornach DOR 24
6 FC Konolfingen FCK 24
7 Lerchenfeld LER 19
 
8 Timau Basel TIM 18
9 Binningen BIN 17
10 Allschwil ALL 17
11 FC Prishtina Bern FCP 11
12 Muri-Gümligen GUM 10
13 Reinach REI 10
14 Bern 1894 BER 3
Group 4
Sat 10 Mar
Hochdorf
17:00
Brunnen
Sun 11 Mar
Ascona
-
Locarno
Novazzano
-
Eschenbach
Hergiswil
-
Taverne
Ibach
-
Sarnen
Lugano II
-
Goldau
Tue 13 Mar
Perlen-Buchrain
20:00
FC Altdorf
Team / Points
1 Goldau GOL 33
2 Hergiswil HER 24
3 Novazzano NOV 23
4 Sarnen SAR 22
5 Taverne TAV 22
6 Ibach IBA 21
7 Locarno LOC 20
 
8 Brunnen BRU 19
9 Eschenbach ESC 15
10 Lugano II LUG 15
11 Perlen-Buchrain PER 14
12 FC Altdorf FCA 13
13 Ascona ASC 11
14 Hochdorf HOC 4
Group 5
Sat 10 Mar
Dietikon
16:00
Wohlen II
Zofingen
17:00
Aarau II
FC Wettingen
17:00
Pajde
Biberist
18:00
Blue Stars Zürich
Sun 11 Mar
Wangen
-
Rothrist
FC Muri
14:30
Schöftland
Olten
15:00
Dulliken
Team / Points
1 Zofingen ZOF 31
2 Pajde PAJ 28
3 Schöftland SCH 27
4 FC Muri FCM 21
5 Aarau II AAR 20
6 Dietikon DIE 18
7 FC Wettingen FCW 18
 
8 FC Blue Stars Zürich BST 17
9 Wangen WAN 16
10 Wohlen II WOH 15
11 Dulliken DUL 13
12 Olten OLT 13
13 Biberist BIB 10
14 Rothrist ROT 6
UCL »
Wed 21 Feb
20:45
Sevilla
20:45
Man. Utd
Wed 21 Feb
20:45
Shakhtar Donetsk
20:45
Roma
Primera Division »
Wed 21 Feb
18:45
Leganés
18:45
Real Madrid
Europa League »
Wed 21 Feb
18:00
CSKA Moskva
18:00
Crvena Zvezda
Copa Libertadores »
Wed 21 Feb
01:30 Playing 52'
Santa Fe
1 - 0
Santiago Wanderers
Uefa Youth League »
Primeira Liga »
Wed 21 Feb
19:00
Estoril
19:00
Porto
Championship »
Wed 21 Feb
20:45
Bristol City
20:45
Fulham
Wed 21 Feb
20:45
Derby County
20:45
Leeds United
Wed 21 Feb
20:45
Ipswich Town
20:45
Cardiff City
Wed 21 Feb
20:45
Wolverhampton
20:45
Norwich City
Copa MX Clausura Group 1 »
Copa MX Clausura Group 2 »
Wed 21 Feb
02:00 Playing 39'
Cruz Azul
0 - 0
Alebrijes de Oaxaca
Copa MX Clausura Group 3 »
Wed 21 Feb
04:00
Monterrey
04:00
Dorados
Copa MX Clausura Group 4 »
Wed 21 Feb
23:00
Mineros Zacatecas
23:00
Toluca
Copa MX Clausura Group 6 »
Wed 21 Feb
02:00 Playing 39'
Necaxa
1 - 0
Murciélagos
Copa MX Clausura Group 9 »
Apertura Colombia »
Wed 21 Feb
01:45 Half-Time
Deportivo Pasto
0 - 0
La Equidad
Copa Sudamericana »
Wed 21 Feb
23:15
Lanús
23:15
Spt. Cristal Lima
Wed 21 Feb
01:30 Playing 51'
Barcelona
0 - 0
General Díaz
Copa do Brasil »
Wed 21 Feb
23:30
Atletico PR
23:30
CA Tubarão
Wed 21 Feb
23:30
Remo
23:30
Internacional Porto Alegre
Wed 21 Feb
23:30
Londrina
23:30
Ceará
Friendly »
Wed 21 Feb
15:00
Odd Grenland
15:00
Jerv
Wed 21 Feb
16:00
Rubin Kazán
16:00
Lillestrom SK
Wed 21 Feb
16:00
Aalesunds FK
16:00
IK Start Kristiansand
Wed 21 Feb
16:00
FK Bodo Glimt
16:00
Sandefjord Fotball
Wed 21 Feb
18:00
Sturm Graz
18:00
Kalsdorf
Copa Colombia »
Wed 21 Feb
20:00
Bogotá
20:00
Deportes Quindío
Wed 21 Feb
17:30
Universitario
17:30
Orsomarso SC
2. Liga »
Wed 21 Feb
18:30
Darmstadt 98
18:30
Kaiserslautern
League One »
Wed 21 Feb
20:45
Rochdale
20:45
Milton Keynes Dons
Confederation Cup »
Wed 21 Feb
14:00
Welayta Dicha
14:00
Zimamoto
Wed 21 Feb
16:30
Nouadhibou
16:30
Africa Sports
Wed 21 Feb
17:00
Mbour Petite Côte
17:00
RSB Berkane
Wed 21 Feb
15:30
Cara Brazzaville
15:30
Asante Kotoko
Wed 21 Feb
17:00 Postponed
Al Hilal Juba
17:00
Ben Guerdane
Wed 21 Feb
16:00
Sahel
16:00
Al-Ittihad
Wed 21 Feb
19:00
Banjul
19:00
Akwa United
Wed 21 Feb
16:30
Étoile Filante
16:30
Olympic Star
Wed 21 Feb
15:30
Maniema Union
15:30
Mangasport
Wed 21 Feb
12:30
Fosa Juniors
12:30
AFC Leopards
Wed 21 Feb
16:00
Galaxy FC
16:00
Costa do Sol
Clausura Ascenso »
Wed 21 Feb
02:00 Playing 37'
Zacatepec
0 - 0
Atl. San Luis
Premier League »
CONCACAF Champions »
Wed 21 Feb
02:00 Playing 31'
CS Herediano
0 - 1
Tigres UANL
Wed 21 Feb
04:00
Colorado Rapids
04:00
Toronto FC
Copa Lega Pro »
Wed 21 Feb
19:30
Alessandria
19:30
Pontedera
PSL »
Torneo Transición Primera B Chile »
Wed 21 Feb
00:00 finished
Unión San Felipe
2 - 3
Santiago Morning INFO
1. Lig »
Wed 21 Feb
17:00
Istanbulspor AS
17:00
Manisaspor
Wed 21 Feb
17:00
Elazigspor
17:00
Giresunspor
Wed 21 Feb
14:00
Denizlispor
14:00
Umraniyespor
Wed 21 Feb
14:00
Eskisehirspor
14:00
Gaziantep BB
Magyar Kupa »
Serie D Group 1 »
Wed 21 Feb
14:30
Borgaro
14:30
Varesina
Wed 21 Feb
14:30
Borgosesia Calcio
14:30
Arconatese
Wed 21 Feb
14:30
Chieri
14:30
Como
Wed 21 Feb
14:30
Casale
14:30
Folgore Caratese
Wed 21 Feb
14:30
Castellazzo
14:30
AC Pro Sesto
Wed 21 Feb
14:30
Inveruno
14:30
Olginatese
Wed 21 Feb
14:30
OltrepòVoghera
14:30
ASD Bra
Wed 21 Feb
14:30
Pavia
14:30
Caronnese
Wed 21 Feb
14:30
Varese
14:30
Gozzano
Wed 21 Feb
14:30
Seregno
14:30
Derthona
Serie D Group 2 »
Wed 21 Feb
14:30
Polisportiva
14:30
Pergolettese
Wed 21 Feb
14:30
Crema 1908
14:30
Pontisola
Wed 21 Feb
14:30
Darfo Boario
14:30
Bustese Roncalli
Wed 21 Feb
14:30
Grumellese
14:30
Caravaggio
Wed 21 Feb
14:30
Calcio Lecco 1912
14:30
Scanzorosciate
Wed 21 Feb
14:30
Levico Terme
14:30
Trento Calcio 1921
Wed 21 Feb
14:30
Pro Patria
14:30
Virtus Bergamo
Wed 21 Feb
14:30
Rezzato
14:30
Ciserano
Wed 21 Feb
14:30
Romanese
14:30
Lumezzane

Follow BeSoccer on Facebook