Premiership
Sat 24 Feb
Kilmarnock
2-2
Hibernian FC
Dundee
0-1
Motherwell
Hamilton
2-1
Partick Thistle
Rangers FC
2-0
Heart Midlothian
St. Johnstone
2-0
Ross County FC
Sun 25 Feb
Aberdeen
14:30
Celtic
Team / Points
1 Celtic CEL 61
2 Rangers FC GLA 55
3 Aberdeen ABE 52
4 Hibernian FC HIB 48
5 Heart of Midlothian HOM 38
6 Kilmarnock KIL 36
 
7 Motherwell MHE 35
8 St. Johnstone STJ 30
9 Dundee DUN 28
10 Hamilton Academical HAM 26
11 Partick Thistle FC PAR 24
12 Ross County FC ROS 21
First Division
Fri 23 Feb
Livingston FC
2-1
Dundee United
Sat 24 Feb
Inverness CT
0-2
Greenock Morton
Queen South
0-0
Dunfermline
Falkirk
0-0
Dumbarton
St. Mirren
1-0
Brechin City
Team / Points
1 St. Mirren STM 57
2 Livingston FC LIV 46
3 Greenock Morton FC GRE 41
4 Dundee United DUN 40
5 Dunfermline Athletic FC DUN 35
 
6 Queen of the South QOS 35
7 Inverness CT ICT 30
8 Falkirk FAL 30
9 Dumbarton DUM 21
10 Brechin City BRE 4
Second Division
Sat 24 Feb
Ayr United
3-0
Airdrieonians
East Fife
2-0
Albion Rovers
Queen's Park FC
2-2
Forfar Athletic
Raith Rovers FC
2-2
Arbroath
Stranraer
1-0
Alloa Athletic
Team / Points
1 Raith Rovers FC RAI 58
2 Ayr United THE 54
3 Arbroath ARB 42
4 Alloa Athletic ALL 39
5 Stranraer STR 38
 
6 East Fife EAS 33
7 Airdrieonians AIR 32
8 Forfar Athletic FOR 25
9 Albion Rovers THE 23
10 Queen's Park FC THE 22
Third Division
Sat 20 Jan
Montrose
1-3
Clyde
Tue 20 Feb
Annan Athletic
3-3
Peterhead
Tue 27 Feb
Stenhousemuir
20:30
Cowdenbeath
Stirling Albion
20:45
Edinburgh City
Tue 27 Mar
Berwick Rangers
20:45
Elgin City
Team / Points
1 Peterhead THE 47
2 Montrose THE 44
3 Stenhousemuir STE 35
4 Stirling Albion STI 33
5 Annan Athletic BLA 32
 
6 Elgin City THE 30
7 Berwick Rangers THE 21
8 Clyde THE 17
9 Edinburgh City EDI 15
10 Cowdenbeath CWB 9
Liga Escocesa Sub 20
Mon 19 Feb
Celtic Sub 20
1-4
Aberdeen Sub 20
Partick Thistle
1-1
Falkirk Sub 20
Tue 20 Feb
Johnstone
1-4
Hibernian Sub 20
Hearts Sub 20
2-1
Dundee United
Dundee Sub 20
1-0
Kilmarnock Sub 20
Hamilton
4-1
St. Mirren Sub 20
Wed 21 Feb
Motherwell Sub 20
1-2
Ross County
Team / Points
1 Hibernian Sub 20 HIB 40
2 Dundee Sub 20 DUN 37
3 Aberdeen Sub 20 ABE 35
4 Hearts Sub 20 HOM 31
5 Motherwell Sub 20 MOT 27
6 Hamilton Academical Sub 20 HAC 27
7 Celtic Sub 20 CEL 26
 
8 Ross County Sub 20 RCO 24
9 Partick Thistle Sub 20 PAT 21
10 St. Johnstone Sub 20 STJ 16
11 St. Mirren Sub 20 STM 16
12 Falkirk Sub 20 FAL 16
13 Kilmarnock Sub 20 KIL 13
14 Dundee United Sub 20 DUU 13
Group 1
Mon 19 Feb
Stranraer Sub 20
20:30
Albion Rovers
Ayr United Sub 20
12-0
Clyde Sub 20
Wed 21 Feb
Queen's Park
4-0
Queen South
Airdrieonians
3-1
East Kilbride
Team / Points
1 Airdrieonians Sub 20 AIR 43
2 Stranraer Sub 20 STU 36
3 Queen's Park Sub 20 QPA 32
4 Ayr United Sub 20 AYR 29
5 Greenock Morton Sub 20 GRE 22
 
6 East Kilbride Sub 20 KIL 22
7 Queen of the South Sub 20 QSO 20
8 Clyde Sub 20 CLY 9
9 Albion Rovers Sub 20 ALB 1
Group 2
Tue 20 Feb
Forfar Athletic
1-1
Alloa Athletic
Berwick Rangers
1-2
Livingston Sub 20
Wed 21 Feb
Cowdenbeath
3-5
Stirling Albion
Team / Points
1 Raith Rovers Sub 20 RRO 31
2 Forfar Athletic Sub 20 FOR 23
3 Alloa Athletic Sub 20 ALL 22
4 Livingston Sub 20 LIV 21
 
5 Stirling Albion Sub 20 STA 20
6 Berwick Rangers Sub 20 BER 15
7 Cowdenbeath Sub 20 COW 4

Follow BeSoccer on Facebook