Premier League
Fri 08 Dec
Ural Sverdlovskaya
1-1
Arsenal Tula
Sat 09 Dec
Dinamo Moskva
2-0
Anzhi
Rubin Kazán
3-1
SKA-Khabarovsk
Sun 10 Dec
Amkar Perm
1-3
FK Krasnodar
Spartak Moskva
3-0
CSKA Moskva
FK Rostov na Donu
1-0
Ufa
Mon 11 Dec
Tosno
1-3
Lokomotiv Moskva
Akhmat Grozny
0-0
Zenit
Team / Points
1 Lokomotiv Moskva LOK 45
2 Zenit ZEN 37
3 Spartak Moskva SPA 37
4 FK Krasnodar KRA 36
5 CSKA Moskva CSK 35
6 Ufa UFA 27
7 Akhmat Grozny TER 26
8 Arsenal Tula ARS 25
 
9 Ural Sverdlovskaya URA 25
10 FK Rostov na Donu FCR 25
11 Rubin Kazán FCR 23
12 Dinamo Moskva DIN 22
13 Amkar Perm PER 21
14 Tosno TOS 20
15 Anzhi ANZ 19
16 SKA-Khabarovsk SKA 12
Group 1
Sat 11 Nov
FC Spartak Ryazan
3-0
Kaluga
Dinamo Bryansk
0-2
Strogino
Zenit Penza
2-5
Khimik
FC Ararat Moscow
1-0
Energomash
Zorkiy
5-1
Sokol Saratov
Sun 12 Nov
Torpedo Moskva
2-1
Rotor-2
Wed 25 Apr
Saturn Moskva
14:00
Metallurg Lipetsk
Team / Points
1 FC Ararat Moscow FCA 45
2 FC Spartak Ryazan FSR 32
3 Torpedo Moskva TOR 29
4 Zorkiy ZOR 28
5 Energomash ENE 28
6 Strogino STR 28
7 Metallurg Lipetsk MET 26
 
8 Dinamo Bryansk DIN 25
9 Saturn Moskva SAT 23
10 Sokol Saratov SOK 22
11 Khimik Novomoskovsk KHI 16
12 Kaluga KAL 15
13 Zenit Penza ZEN 11
14 Rotor-2 ROT 4
Group 2
Sat 18 Nov
Biolog Novokubansk
1-1
Spartak Nalchik
Alaniya
1-1
Chernomorets
Sun 19 Nov
Kuban Krasnodar
3-0
Druzhba
Torpedo Armavir
3-1
Anzhi II
Tue 13 Mar
Akademiya Futbola
14:00
Mashuk-KMV
Wed 14 Mar
FK Legion Dynamo
14:00
Angusht
Wed 18 Apr
Dinamo Stavropol
14:00
FC Krasnodar II
Chayka
14:00
SKA Rostov
Team / Points
1 Torpedo Armavir TOR 48
2 Afips AFI 47
3 FC Krasnodar II FCK 35
4 Chernomorets Novorossisk CHE 31
5 Chayka CHA 30
6 FK Legion Dynamo LEG 28
7 Biolog Novokubansk BIO 28
8 SKA Rostov SKA 27
9 Spartak Nalchik NAL 26
 
10 Druzhba DMA 23
11 Akademiya Futbola AKA 22
12 Angusht ANG 20
13 Mashuk-KMV MAS 16
14 Alaniya Vladikavkaz ALA 16
15 Anzhi II ANZ 15
16 Kuban Krasnodar II KUB 9
17 Dinamo Stavropol DIN 6
Group 3
Fri 03 Nov
Lada Tolyatti
0-4
Mordovia Saransk
Sat 04 Nov
FC Chelyabinsk
-
Dinamo Kirov
Anzhi-Junior
0-0
Orenburg II
Neftekhimik
2-3
KamAZ
NoSta
5-0
Krylya Sovetov II
Syzran-2003
0-2
Zenit Izhevsk
Volga Ulyanovsk
1-0
Ural II
Team / Points
1 Mordovia Saransk MOR 39
2 Volga Ulyanovsk VOL 34
3 Zenit Izhevsk ZEN 31
4 Syzran-2003 SYZ 30
5 NoSta NOS 27
6 KamAZ KAM 26
7 FC Chelyabinsk FCC 24
 
8 Neftekhimik NEF 23
9 Anzhi-Junior Zelenodoslk ZEL 16
10 Lada Tolyatti LAD 13
11 Orenburg II ORE 10
12 Krylya Sovetov II KSS 8
13 Ural II URA 4
14 Dinamo Kirov DIN 0
Group 4
Fri 10 Nov
Znamya
0-6
Torpedo Vladimir
Sat 11 Nov
Dynamo Petersburg
2-1
Murom
Spartak Kostroma
0-0
Luki-Energiya
Veles
4-0
Kolomna
Dolgie Prudy
4-0
Pskov 747
Thu 01 Mar
Dnepr Smolensk
14:00
Tekstilshchik
Fri 30 Mar
Kazanka
14:00
Chertanovo
Team / Points
1 Chertanovo CHE 38
2 Kazanka FKL 35
3 Tekstilshchik TEK 33
4 Veles VEL 30
5 Torpedo Vladimir TOR 28
6 Spartak Kostroma SPA 28
7 Dolgie Prudy FCD 27
 
8 Murom MUR 27
9 Pskov 747 PSK 25
10 Luki-Energiya LUK 16
11 Dnepr Smolensk DNE 15
12 Dynamo St Petersburg II DST 14
13 Kolomna KOL 7
14 Znamya ZNA 3
Group 5
Wed 30 Aug
Smena Komsomolsk
1-0
Sakhalin
Fri 04 May
Dinamo Barnaul
14:00
Zenit Irkutsk
FC Irtysh Omsk
14:00
FK Chita
Team / Points
1 Zenit Irkutsk FKZ 10
2 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk SAK 9
3 Dinamo Barnaul DIN 9
 
4 Smena Komsomolsk SME 8
5 FK Chita FCC 3
6 FC Irtysh Omsk IRT 1
Liga Rusa Sub 21
Fri 08 Dec
Ural Sub 21
0-1
Arsenal Tula
Rubin Kazan
5-0
Khabarovsk
Dynamo Moscú
2-0
Anzhi Sub 21
Sat 09 Dec
Spartak Moskva
1-1
CSKA Moskva
Sun 10 Dec
Amkar Perm Sub 21
0-1
Krasnodar Sub 21
Rostov Sub 21
3-0
Ufa Sub 21
Terek Grozny
2-5
Zenit Sub 21
Mon 11 Dec
Tosno Sub 21
1-2
Lokomotiv Moskva
Team / Points
1 Krasnodar Sub 21 KRA 46
2 CSKA Moskva Sub 21 CSK 43
3 Dynamo Moscú Sub 21 DYN 42
4 Zenit Sub 21 ZEN 31
5 Rubin Kazan Sub 21 RUB 31
6 Lokomotiv Moskva Sub 21 LOK 31
7 Rostov Sub 21 ROS 30
8 Ufa Sub 21 UFA 29
 
9 Spartak Moskva Sub 21 SPA 28
10 Anzhi Sub 21 ANZ 25
11 Amkar Perm Sub 21 AMK 23
12 Tosno Sub 21 TOS 22
13 SKA Khabarovsk Sub 21 SKA 21
14 Arsenal Tula Sub 21 ARS 21
15 Terek Grozny Sub 21 TER 14
16 Ural Sub 21 URA 8
Copa del Rey »
Wed 17 Jan
21:00
Espanyol
21:00
Barcelona
Wed 17 Jan
19:00
Atlético
19:00
Sevilla
Wed 17 Jan
19:00
Valencia
19:00
Alavés
Ligue 1 »
Wed 17 Jan
19:00
Amiens SC
19:00
Montpellier
Wed 17 Jan
19:00
Angers SCO
19:00
Troyes
Wed 17 Jan
19:00
Guingamp
19:00
Olympique Lyonnais
Wed 17 Jan
19:00
Lille
19:00
Rennes
Wed 17 Jan
19:00
Metz
19:00
Saint Etienne
Wed 17 Jan
21:00
PSG
21:00
Dijon FCO
Wed 17 Jan
19:00
Toulouse
19:00
Nantes
Copa MX Clausura Group 1 »
Wed 17 Jan
02:00 finished
Cafetaleros
2 - 1
León INFO
Copa MX Clausura Group 2 »
Wed 17 Jan
04:00 finished
Cruz Azul
1 - 3
Puebla INFO
Copa MX Clausura Group 4 »
Wed 17 Jan
02:00 finished
Mineros Zacatecas
0 - 1
Santos Laguna INFO
Copa MX Clausura Group 6 »
Wed 17 Jan
02:00 finished
Necaxa
5 - 0
Zacatepec INFO
Copa MX Clausura Group 7 »
Wed 17 Jan
04:00 finished
Veracruz
0 - 2
Tampico Madero INFO
Copa MX Clausura Group 8 »
Wed 17 Jan
04:06 finished
Pachuca
0 - 1
Atl. San Luis INFO
Friendly »
Wed 17 Jan
14:00 finished
Brøndby IF
2 - 1
Fremad Amager INFO
Wed 17 Jan
16:00 Playing 6'
Darmstadt 98
0 - 1
Greuther Fürth
Wed 17 Jan
16:00 Playing 9'
AGF Aarhus
0 - 0
Brabrand
Wed 17 Jan
17:30
Union Berlin
17:30
Ingolstadt 04
Wed 17 Jan
18:00
Rosenborg BK
18:00
Kolstad
Wed 17 Jan
18:00
FC St. Pauli
18:00
Bochum
Wed 17 Jan
18:30
Kaiserslautern
18:30
Midtjylland
Wed 17 Jan
13:30 finished
FK Qabala
0 - 1
Zurich INFO
Wed 17 Jan
14:00 finished
Grasshopper
2 - 0
Rheindorf Altach INFO
Wed 17 Jan
11:00 finished
Vysocina Jihlava
4 - 2
České Budějovice INFO
Wed 17 Jan
11:00 finished
Ústí nad Labem
3 - 3
Teplice INFO
Wed 17 Jan
11:00 finished
Karviná
1 - 0
Třinec INFO
Wed 17 Jan
14:00 finished
Nürnberg
2 - 1
Dukla Praha INFO
Wed 17 Jan
14:00 finished
Bayern München
2 - 0
Unterhaching INFO
Wed 17 Jan
19:00
CD Castellón
19:00
CFR Cluj
Wed 17 Jan
16:00 Playing 7'
Basel
0 - 0
Viktoria Plzeň
Wed 17 Jan
15:00 Half-Time
Salzburg
0 - 1
Young Boys
Wed 17 Jan
15:00 Postponed
Valerenga IF Oslo
15:00
Yanbian
Wed 17 Jan
15:00 Playing 50'
Pescara
1 - 0
FC Lugano
Wed 17 Jan
14:00 finished
Liptovsky Mikulas
1 - 1
Tatran Prešov INFO
Wed 17 Jan
16:00 Playing 7'
Ludogorets
0 - 0
Botosani
Wed 17 Jan
16:00 Playing 3'
Sparta Praha
0 - 0
Tianjin Quanjian
Wed 17 Jan
14:30 Playing 58'
1860 München
2 - 3
Wacker Innsbruck
Wed 17 Jan
14:30 Playing 78'
Ried
0 - 0
Pribram
Wed 17 Jan
09:00 finished
West Torrens Birk.
3 - 0
South Adelaide Panthers INFO
Wed 17 Jan
10:00 finished
South Melbourne
3 - 2
Port Melbourne Sharks INFO
Wed 17 Jan
10:00 finished
Oakleigh Cannons
5 - 2
Brunswick City INFO
Wed 17 Jan
10:00 finished
Thai Honda
1 - 2
Suwon Bluewings INFO
Wed 17 Jan
11:00 finished
Villarreal B
2 - 1
Wisla Kraków INFO
Wed 17 Jan
11:30 finished
Soproni Vasutas
2 - 4
Szombathelyi Haladas INFO
Wed 17 Jan
12:00 finished
Arka Gdynia
3 - 2
Bytovia Bytow INFO
Wed 17 Jan
12:00 finished
Beroe
2 - 1
Maritsa Plovdiv INFO
Wed 17 Jan
12:00 finished
DAC
5 - 0
Inter Bratislava INFO
Wed 17 Jan
13:00 finished
Górnik Łęczna
3 - 4
Stal Stalowa Wola INFO
Wed 17 Jan
13:00 finished
Zaglebie Lubin
3 - 0
Odra Opole INFO
Wed 17 Jan
13:30 finished
Spartak Subotica
1 - 1
Bačka Palanka INFO
Wed 17 Jan
14:00 finished
Lokomotiva
1 - 1
Gorica INFO
Wed 17 Jan
14:00 finished
Zagłębie
2 - 2
Cracovia Krakow INFO
Wed 17 Jan
15:00 Playing 58'
Braunschweig
2 - 0
Energie Cottbus
Wed 17 Jan
15:00 Playing 42'
Nové Zámky
0 - 0
Budaörsi
Wed 17 Jan
15:00 Playing 55'
Maribor
4 - 0
Radomlje
Wed 17 Jan
15:00 Playing 50'
Qarabağ
1 - 0
Kuban Krasnodar
Wed 17 Jan
16:00 Playing 2'
Valerenga IF Oslo
0 - 0
Neuchâtel Xamax
Wed 17 Jan
17:00
Domžale
17:00
Ilirija
Wed 17 Jan
18:30
Hertha Zehlendorf
18:30
Croatia Berlin
Wed 17 Jan
18:30
Markranstädt
18:30
Meuselwitz
Wed 17 Jan
19:00
Rot-Weiß
19:00
FSV Vohwinkel
Wed 17 Jan
16:30
Málaga
16:30
Lausanne Sports
Wed 17 Jan
15:00 Playing 58'
Slavia Praha
2 - 0
Litomericko
FA Cup »
Cup »
Wed 17 Jan
18:30
Osmanlıspor
18:30
Beşiktaş
Wed 17 Jan
12:30 finished
Akhisar
1 - 0
Boluspor INFO
Wed 17 Jan
16:00 Playing 6'
İstanbul
0 - 0
Giresunspor
Paulista A1 »
Wed 17 Jan
22:30
São Bento
22:30
São Paulo
Wed 17 Jan
22:30
Linense CA
22:30
Santos FC
Wed 17 Jan
22:30
Ituano
22:30
São Caetano
Wed 17 Jan
22:30
Novorizontino
22:30
Mirassol
Wed 17 Jan
20:00
RB Brasil
20:00
Ferroviária
Copa Lega Pro »
Wed 17 Jan
18:30
Pontedera
18:30
Prato
PSL »
Campeonato Africano de Naciones Group 1 »
Wed 17 Jan
17:30
Morocco
17:30
Guinea
Wed 17 Jan
20:30
Sudan
20:30
Mauritania
Football League »
Wed 17 Jan
16:00 Playing 6'
OFI
0 - 0
Doxa Dramas
Serie D Group 1 »
Wed 17 Jan
14:30
Arconatese
14:30
Como
Wed 17 Jan
14:30 Playing 82'
Borgaro
1 - 0
Inveruno
Wed 17 Jan
14:30
Borgosesia Calcio
14:30
Olginatese
Wed 17 Jan
14:30
Chieri
14:30
ASD OltrepòVoghera
Wed 17 Jan
14:30 Playing 82'
Derthona
0 - 4
AC Pro Sesto
Wed 17 Jan
14:30
Caronnese
14:30
Varesina
Wed 17 Jan
14:30
Castellazzo
14:30
Gozzano
Wed 17 Jan
14:30
Pavia
14:30
Folgore Caratese
Wed 17 Jan
14:30 Playing 33'
Varese
0 - 0
Casale
Wed 17 Jan
14:30 Playing 82'
Seregno
1 - 2
ASD Bra
Serie D Group 2 »
Wed 17 Jan
14:30
Bustese Roncalli
14:30
Scanzorosciate
Wed 17 Jan
14:30 Playing 83'
Polisportiva
1 - 2
Virtus Bergamo
Wed 17 Jan
14:30
Darfo Boario
14:30
Pontisola
Wed 17 Jan
14:30 Playing 33'
Calcio Lecco 1912
0 - 0
Dro Calcio
Wed 17 Jan
14:30
Levico Terme
14:30
Caravaggio
Wed 17 Jan
14:30
Pergolettese
14:30
Ciserano
Wed 17 Jan
20:30
Rezzato
20:30
Crema 1908
Wed 17 Jan
14:30
Romanese
14:30
Pro Patria
Wed 17 Jan
14:30 Playing 82'
Trento Calcio 1921
0 - 0
Lumezzane

Follow BeSoccer on Facebook