Bundesliga »
Sun 18 Feb
18:00 finished
Borussia
0 - 1
B. Dortmund INFO
Sun 18 Feb
15:30 finished
FC Augsburg
0 - 1
Stuttgart INFO
2. Liga »
Sun 18 Feb
13:30 finished
Braunschweig
1 - 0
1. FC Union Berlin INFO
Sun 18 Feb
13:30 finished
Nürnberg
3 - 1
MSV Duisburg INFO
Sun 18 Feb
13:30 finished
Dynamo Dresden
1 - 0
Jahn Regensburg INFO
3. Liga »
Sun 18 Feb
14:00 finished
Sportfreunde Lotte
2 - 3
VfL Osnabrück INFO
Sun 18 Feb
14:00 finished
Rot-Weiss Erfurt
0 - 1
VfR Aalen INFO
Regionalliga Group 2 »
Sun 18 Feb
14:00 Postponed
LSK Hansa
14:00
Eintracht Norderstedt
Sun 18 Feb
14:00 Postponed
VfB Oldenburg
14:00
Weiche Flensburg
Sun 18 Feb
14:00 Postponed
St. Pauli II
14:00
Jeddeloh
Sun 18 Feb
14:00 Postponed
Havelse
14:00
Germania Egestorf
Regionalliga Group 3 »
Sun 18 Feb
15:00 finished
Wattenscheid 09
3 - 3
KFC Uerdingen 05 INFO
Regionalliga Group 4 »
Sun 18 Feb
13:30 finished
Union
1 - 2
Chemie Leipzig INFO
Sun 18 Feb
13:30 Postponed
BFC Dynamo
13:30
Oberlausitz Neugersdorf
Sun 18 Feb
13:30 finished
Berliner AK 07
0 - 0
Altglienicke INFO
Sun 18 Feb
14:00 finished
Hertha BSC II
3 - 1
Viktoria Berlin INFO
Sun 18 Feb
13:30 Postponed
Lokomotive Leipzig
13:30
Wacker Nordhausen
Sun 18 Feb
13:30 Postponed
Meuselwitz
13:30
Energie Cottbus
Sun 18 Feb
13:30 Postponed
Germania
13:30
Neustrelitz
Regionalliga Group 5 »
Sun 18 Feb
14:00 finished
Freiburg II
0 - 0
Stuttgart II INFO
Oberliga Group 5 »
Sun 18 Feb
10:45 finished
Teutonia Ottensen
0 - 1
Süderelbe INFO
Sun 18 Feb
14:00
Niendorfer TSV
14:00
Barmbek-Uhlenhorst
Sun 18 Feb
14:00
Pinneberg
14:00
Rugenbergen
Sun 18 Feb
14:00
Buchholz
14:00
Tus Osdorf
Sun 18 Feb
15:00 finished
Vorwärts-Wacker
0 - 4
TSV Sasel INFO
Oberliga Group 6 »
Sun 18 Feb
15:00 Postponed
Arminia Hannover
15:00
Wunstorf
Sun 18 Feb
15:00 Postponed
Celle
15:00
Sulingen
Sun 18 Feb
14:00 finished
Lupo-Martini
5 - 1
Gifhorn INFO
Sun 18 Feb
15:00 finished
Spelle-Venhaus
0 - 2
TuS Bersenbrück INFO
Sun 18 Feb
15:00 finished
SVG Göttingen
1 - 1
Heeslinger SC INFO
Sun 18 Feb
15:00 Postponed
TB Uphusen
15:00
Eintracht Northeim
Oberliga Group 7 »
Sun 18 Feb
13:00 finished
Grün-Weiß
1 - 1
Torgelower SV Greif INFO
Sun 18 Feb
13:00 finished
CFC Hertha 06
0 - 0
Altlüdersdorf INFO
Sun 18 Feb
14:00 finished
Victoria Seelow
4 - 0
FC Frankfurt INFO
Sun 18 Feb
14:00 finished
Hertha Zehlendorf
2 - 0
Brandenburger INFO
Oberliga Group 8 »
Sun 18 Feb
13:00 finished
Askania Bernburg
0 - 1
VfL Halle INFO
Sun 18 Feb
13:00 finished
Einheit Rudolstadt
7 - 1
Lok Altmark Stendal INFO
Sun 18 Feb
13:00 Postponed
SV 1899 Merseburg
13:00
Barleben
Sun 18 Feb
13:00 finished
Plauen
0 - 5
International Leipzig INFO
Oberliga Group 9 »
Sun 18 Feb
14:00 Postponed
TSV Lägerdorf
14:00
Todesfelde
Sun 18 Feb
14:00 Postponed
Eichede
14:00
SV Frisia 03
Oberliga Group 10 »
Sun 18 Feb
15:30 finished
Brünninghausen
5 - 2
Arminia Bielefeld II INFO
Sun 18 Feb
15:00 finished
Eintracht Rheine
4 - 1
Siegen Sportfreunde INFO
Sun 18 Feb
15:00 Postponed
Ennepetal
15:00
ASC 09 Dortmund
Sun 18 Feb
15:00 Postponed
Hammer SpVg
15:00
Rot Weiss Ahlen
Sun 18 Feb
15:00 finished
Lippstadt 08
1 - 0
Schalke 04 II INFO
Sun 18 Feb
15:00 Postponed
SC Hassel
15:00
Westfalia Herne
Sun 18 Feb
15:00 Postponed
Sprockhövel
15:00
Marl Hüls
Sun 18 Feb
15:00 finished
TuS Haltern
2 - 1
Gutersloh INFO
Oberliga Group 12 »
Sun 18 Feb
15:00 Postponed
Cronenberger
15:00
Speldorf
Sun 18 Feb
15:00 finished
Düsseldorf-West
1 - 3
SF Baumberg INFO
Sun 18 Feb
15:00 finished
1.FC Monheim
4 - 0
Turu 1880 Dusseldorf INFO
Sun 18 Feb
15:00 finished
Germania Ratingen
4 - 1
Hilden INFO
Sun 18 Feb
15:00 finished
Jahn Hiesfeld
3 - 3
Straelen 1919 INFO
Sun 18 Feb
15:00 finished
Krefeld-Fischeln
0 - 1
Homberg INFO
Sun 18 Feb
15:30 finished
Düsseldorfer
1 - 3
FC Bocholt INFO
Sun 18 Feb
15:00 finished
Velbert
1 - 0
Schonnebeck INFO
Sun 18 Feb
15:00 finished
Schwarz-Weiss
2 - 1
TSG Vohwinkel 80 INFO
Oberliga Group 13 »
Sun 18 Feb
14:00 finished
Karlsruher SC II
2 - 2
Astoria Walldorf II INFO
Oberliga Group 14 »
Sun 18 Feb
15:00 finished
VfL Vichttal
1 - 1
Alfter INFO
Bundesliga
Fri 16 Feb
Hertha BSC
0-2
Mainz 05
Sat 17 Feb
Wolfsburg
1-2
Bayern München
SC Freiburg
1-0
Werder Bremen
Hamburger SV
1-2
B. Leverkusen
Köln
1-1
Hannover 96
Schalke 04
2-1
Hoffenheim
Sun 18 Feb
FC Augsburg
0-1
Stuttgart
Borussia
0-1
B. Dortmund
Mon 19 Feb
Eintracht
20:30
RB Leipzig
Team / Points
1 Bayern München BYM 59
2 B. Dortmund BVB 40
3 B. Leverkusen LEV 38
4 RB Leipzig RBL 38
5 Schalke 04 S04 37
6 Eintracht Frankfurt EIN 36
7 Hannover 96 HAN 32
8 FC Augsburg AUG 31
9 Hoffenheim HOF 31
 
10 Borussia Monchengladbach MON 31
11 Hertha BSC HER 30
12 SC Freiburg SCF 28
13 Stuttgart STU 27
14 Wolfsburg WOL 24
15 Werder Bremen BRE 23
16 Mainz 05 M05 23
17 Hamburger SV HSV 17
18 Köln COL 14
2. Liga
Fri 16 Feb
Heidenheim
1-0
Bochum
Kaiserslautern
0-1
Sandhausen
Sat 17 Feb
Arminia Bielefeld
2-0
Darmstadt 98
Ingolstadt 04
0-1
FC St. Pauli
Fortuna
1-1
Greuther Fürth
Holstein Kiel
2-2
Erzgebirge Aue
Sun 18 Feb
Braunschweig
1-0
Union Berlin
Nürnberg
3-1
MSV Duisburg
Dynamo Dresden
1-0
Jahn Regensburg
Team / Points
1 Nürnberg FCN 44
2 Fortuna Düsseldorf F95 44
3 Holstein Kiel HOL 37
4 Sandhausen SVS 35
5 Arminia Bielefeld ARB 34
6 MSV Duisburg MSV 34
7 Ingolstadt 04 ING 33
8 Jahn Regensburg SSV 33
9 Heidenheim HEI 32
 
10 1. FC Union Berlin UNB 31
11 FC St. Pauli STP 31
12 Braunschweig EBT 29
13 Dynamo Dresden SGD 29
14 Bochum BOC 26
15 Erzgebirge Aue ERZ 25
16 Greuther Fürth SGF 24
17 Darmstadt 98 DAR 22
18 Kaiserslautern KAI 18
Group 3
Fri 16 Feb
Borussia
14:00
Borussia Dortmund
Viktoria Köln
19:30
Rot-Weiß
RW Essen
0-1
Bonner SC
Sat 17 Feb
Alemannia Aachen
3-0
Wiedenbrück
Westfalia Rhynern
14:00
Wuppertaler SV
Verl
0-1
Fortuna
Rödinghausen
0-0
Erndtebrück
Wegberg-Beeck
14:00
Köln II
Sun 18 Feb
Wattenscheid 09
3-3
KFC Uerdingen 05
Team / Points
1 KFC Uerdingen 05 KFC 40
2 Viktoria Köln VIK 39
3 Alemannia Aachen AAA 33
4 Borussia Dortmund II BOR 31
5 Wiedenbrück WIE 31
6 Wuppertaler SV WUP 29
7 Rot-Weiß Oberhausen ROT 29
8 Rödinghausen ROD 28
9 Wattenscheid 09 WAT 27
 
10 Verl VER 27
11 Fortuna Düsseldorf II FOR 27
12 RW Essen ROT 26
13 Borussia Mönchengladbach II BOR 26
14 Bonner SC BSC 20
15 Wegberg-Beeck WEG 17
16 Köln II DIE 15
17 Erndtebrück ERN 15
18 Westfalia Rhynern WER 6
Group 5
Fri 16 Feb
Mainz 05 II
2-4
Waldhof Mannheim
Sat 17 Feb
Elversberg
14:00
Schott Mainz
FSV Frankfurt
2-1
Eintracht
Hessen Kassel
14:00
Hoffenheim II
Rochling
0-3
Kickers Offenbach
Stuttgarter
14:00
Saarbrücken
Ulm
14:00
TSV Steinbach
Wormatia Worms
1-0
TuS Koblenz
Sun 18 Feb
Freiburg II
0-0
Stuttgart II
Team / Points
1 Saarbrücken SAA 56
2 Kickers Offenbach FC OFC 48
3 Waldhof Mannheim WAL 47
4 Freiburg II FRE 41
5 Elversberg ELV 37
6 Hoffenheim II HOF 35
7 Mainz 05 II MAI 35
8 TSV Steinbach STE 34
9 Stuttgart II STU 31
10 Eintracht Stadtallendorf EIN 30
 
11 Astoria Walldorf AST 29
12 Wormatia Worms WWO 29
13 FSV Frankfurt FSV 27
14 Ulm ULM 25
15 Stuttgarter Kickers SVS 24
16 Schott Mainz SMA 18
17 TuS Koblenz TUS 17
18 Rochling Volklingen RVO 17
19 Hessen Kassel HES 10
Group 1
Fri 23 Feb
Brinkumer SV
19:00
Blumenthaler SV
Sat 24 Feb
Bremer SV
13:00
Werder Bremen III
Aumund-Vegesack
14:00
VfL Bremen
Sun 25 Feb
Geestemünde
11:00
OSC Bremerhaven
Schwachhausen
14:30
Oberneuland
Grolland
15:00
Habenhauser FV
Hastedt
15:00
BTS Neustadt
Leher TS
15:00
Vatan Sport
Team / Points
1 Bremer SV BRE 43
2 Oberneuland OBE 42
3 Hastedt HAS 39
4 Blumenthaler SV BLU 38
5 Brinkumer SV BRI 35
6 Schwachhausen SCH 35
7 Leher TS LEH 29
8 SG Aumund-Vegesack SGA 28
 
9 Werder Bremen III WER 27
10 OSC Bremerhaven OSC 20
11 Habenhauser FV HAB 18
12 Geestemünde GEE 15
13 VfL Bremen VFL 14
14 BTS Neustadt BTN 10
15 Grolland GRO 10
16 Vatan Sport VAT 9
Group 2
Sat 09 Dec
VfB Ginsheim
5-2
Buchonia Flieden
Weiss Frankfurt
1-5
Waldgirmes
Teutonia WS
2-0
Hessen Dreieich
Wed 28 Mar
Bayern Alzenau
19:30
Baunatal
Thu 29 Mar
Neu-Isenburg
19:30
Borussia Fulda
Sat 31 Mar
Rot-Weiß Hadamar
15:00
Viktoria Griesheim
Mon 02 Apr
Lohfelden
15:00
Ederbergland
Wed 18 Apr
Vellmar
14:00
SV Steinbach 1920
Team / Points
1 Hessen Dreieich HES 45
2 Waldgirmes WAL 42
3 Lehnerz LEH 41
4 Bayern Alzenau BAY 36
5 Teutonia WS TEU 34
6 Baunatal BAU 31
7 Rot-Weiß Hadamar ROT 29
8 Buchonia Flieden BUC 28
9 Borussia Fulda FUL 26
 
10 Lohfelden LOH 26
11 VfB Ginsheim VFB 25
12 Neu-Isenburg SNI 21
13 Viktoria Griesheim VIK 21
14 Ederbergland EDE 16
15 Rot Weiss Frankfurt FRA 15
16 SV Steinbach 1920 STE 11
17 Vellmar VEL 10

Follow BeSoccer on Facebook