Ligue 1 »
Sat 20 Jan
20:00
Amiens SC
20:00
Guingamp
Sat 20 Jan
20:00
Montpellier
20:00
Toulouse
Sat 20 Jan
17:00
Nantes
17:00
Girondins Bordeaux
Sat 20 Jan
20:00
Rennes
20:00
Angers SCO
Sat 20 Jan
20:00
Strasbourg
20:00
Dijon FCO
Sat 20 Jan
20:00
Troyes
20:00
Lille
Ligue 2 »
Sat 20 Jan
15:00
Nîmes
15:00
Chateauroux
National »
Sat 20 Jan
14:45
Stade Lavallois
14:45
Rodez
CFA Group 1 »
Sat 20 Jan
18:00
Hyères
18:00
Marignane Gignac
Sat 20 Jan
18:00
Nice II
18:00
Sète
Sat 20 Jan
18:30
Bergerac
18:30
Paulhan/Pézenas
Sat 20 Jan
18:00
Stade Bordelais
18:00
Ol. Marseille II
Sat 20 Jan
18:00
Tarbes
18:00
Monaco II
Sat 20 Jan
19:00
Fréjus
19:00
Grasse
Sat 20 Jan
19:00
Mont-Marsan
19:00
Colomiers
Sat 20 Jan
18:00
FC Martigues
18:00
Sporting Toulon Var
CFA Group 2 »
Sat 20 Jan
18:00
Le Puy
18:00
Monts Or Azergues
Sat 20 Jan
18:00
Montceau
18:00
Jura Sud
Sat 20 Jan
16:00
PSG II
16:00
Andrézieux
Sat 20 Jan
18:00
Raon-l'Etape
18:00
Saint-Louis Neuweg
Sat 20 Jan
17:00
Schiltigheim
17:00
Annecy
Sat 20 Jan
17:00
Villefranche
17:00
Olympique Lyon II
Sat 20 Jan
18:30
Yzeure
18:30
Saint-Priest
CFA Group 3 »
Sat 20 Jan
18:00
Amiens AC
18:00
St Geneviève
Sat 20 Jan
18:00
Arras
18:00
Reims II
Sat 20 Jan
20:00
Bastia-Borgo
20:00
Beauvais Oise
Sat 20 Jan
18:00
US Fleury-Merogis
18:00
Lens II
Sat 20 Jan
18:00
Drancy
18:00
Iris Club de Croix
Sat 20 Jan
18:00
Lille II
18:00
Sedan
Sat 20 Jan
18:00
Poissy
18:00
Furiani Agliani
Sat 20 Jan
18:00
V.Châtillon
18:00
Maur Lusitanos
CFA Group 4 »
Sat 20 Jan
18:00
Chartres
18:00
Vitré
Sat 20 Jan
18:00
Granville
18:00
Le Havre II
Sat 20 Jan
18:00
Le Mans
18:00
Stade Rennes II
Sat 20 Jan
18:00
Saint-Malo
18:00
Romorantin
Sat 20 Jan
18:00
St-Pryvé
18:00
Limoges
Sat 20 Jan
18:00
Stade Briochin
18:00
Boulogne-Billancourt
Sat 20 Jan
18:00
Trelissac
18:00
Mantes
Sat 20 Jan
18:30
Fontenay
18:30
Lorient II
CFA 2 Group 1 »
Sat 20 Jan
18:00
Chambéry
18:00
Clermont II
Sat 20 Jan
17:00
Limonest
17:00
Aurillac Arpajon
Sat 20 Jan
18:00
Bourg Bresse
18:00
Saint-Étienne II
Sat 20 Jan
18:00
Thiers
18:00
Bourgoin-Jallieu
Sat 20 Jan
18:00
Vaulx
18:00
Volvic
Sat 20 Jan
18:30
Chamalières
18:30
Ain Sud
CFA 2 Group 2 »
Sat 20 Jan
18:00
Dijon II
18:00
Saint Vit
Sat 20 Jan
16:00
Pontarlier
16:00
Selongey
Sat 20 Jan
18:00
Besancon RC
18:00
Besancon FC
Sat 20 Jan
18:00
Sochaux II
18:00
Quetigny
Sat 20 Jan
17:00
Jura Dolois
17:00
Auxerre II
CFA 2 Group 3 »
Sat 20 Jan
18:00
Dinan-Léhon
18:00
Ergué-Gaberic
Sat 20 Jan
18:30
Concarneau II
18:30
Lannion
Sat 20 Jan
18:00
Brest II
18:00
Pontivy
Sat 20 Jan
18:00
Saint-Colomban
18:00
Guingamp II
Sat 20 Jan
18:30
Vannes
18:30
Vilaine Atlantique
Sat 20 Jan
18:00
Guichen
18:00
Montagnarde
CFA 2 Group 4 »
Sat 20 Jan
18:00
Tourangeau
18:00
Bourges
Sat 20 Jan
18:00
Drouais
18:00
Orléans II
Sat 20 Jan
19:00
Bourges Foot
19:00
Tours II
Sat 20 Jan
19:00
Avoine OCC
19:00
Châteauroux II
Sat 20 Jan
19:00
Étoile Bleue
19:00
Montargis
Sat 20 Jan
19:30
Vierzon
19:30
Blois
CFA 2 Group 5 »
CFA 2 Group 6 »
Sat 20 Jan
18:00
US Maubeuge
18:00
Boulogne II
Sat 20 Jan
18:00
Dunkerque II
18:00
Grande-Synthe
Sat 20 Jan
18:00
Feignies
18:00
Senlis
Sat 20 Jan
19:00
Ailly Sur Somme
19:00
ES Wasquehal
Sat 20 Jan
17:00
Tourcoing
17:00
Chambly II
CFA 2 Group 7 »
Sat 20 Jan
18:00
Bayeux
18:00
Pacy Ménilles
Sat 20 Jan
18:00
Evreux 27
18:00
Quevilly II
Sat 20 Jan
18:00
Mondeville
18:00
Gonfreville
Sat 20 Jan
18:00
Alençon
18:00
Dives
Sat 20 Jan
18:00 Postponed
Rouen II
18:00
Avranches II
Sat 20 Jan
14:30
Caen II
14:30
Saint-Lô Manche
Sat 20 Jan
14:30
Oissel
14:30
Dieppe
CFA 2 Group 8 »
Sat 20 Jan
18:00
Niort II
18:00
Mérignac-Arlac
Sat 20 Jan
18:00
Genêts d'Anglet
18:00
FC Libourne Saint Seurin
Sat 20 Jan
18:00
Angouleme
18:00
Girondins de Burdeos II
Sat 20 Jan
18:30
Poitiers
18:30
Cozes
Sat 20 Jan
19:00
Lège-Cap-Ferret
19:00
Bayonne
Sat 20 Jan
19:00
Bressuire
19:00
Chauray
CFA 2 Group 9 »
Sat 20 Jan
18:00
Blagnac
18:00
Castanet
Sat 20 Jan
18:00 Postponed
Rodéo Toulouse
18:00
Nîmes II
Sat 20 Jan
18:00
Montpellier II
18:00
Balma
Sat 20 Jan
18:00
Agde
18:00
Narbonne
Sat 20 Jan
19:00
Olympique Alès
19:00
Luzenac
Sat 20 Jan
15:00
Fabrègues
15:00
Toulouse II
CFA 2 Group 10 »
Sat 20 Jan
18:00
Angers II
18:00
Le Poiré-sur-Vie
Sat 20 Jan
18:30
Les Herbiers II
18:30
USSA Vertou
Sat 20 Jan
18:30
Laval II
18:30
RC La Flèche
Sat 20 Jan
17:00
Challans
17:00
Change
Sat 20 Jan
15:00
La Roche VF
15:00
Voltigeurs
Sat 20 Jan
18:00
Sablé
18:00
Mulsanne-Teloché
CFA 2 Group 11 »
Sat 20 Jan
15:00
Ajaccio II
15:00
Cannes
Sat 20 Jan
17:00
Le Pontet
17:00
Gémenos
Sat 20 Jan
15:00
Aubagne
15:00
Saint-Rémoise
Sat 20 Jan
14:30
Marseille Endoume
14:30
Bastia II
Sat 20 Jan
14:30
EF Bastia
14:30
Île-Rousse Monticello
Ligue 1
Fri 19 Jan
Caen
0-2
Olympique
Sat 20 Jan
Nantes
17:00
Girondins Bordeaux
Strasbourg
20:00
Dijon FCO
Rennes
20:00
Angers SCO
Amiens SC
20:00
Guingamp
Montpellier
20:00
Toulouse
Troyes
20:00
Lille
Sun 21 Jan
Nice
15:00
Saint Etienne
Monaco
17:00
Metz
Olympique Lyonnais
21:00
PSG
Team / Points
1 PSG PSG 56
2 Olympique Marseille MAR 47
3 Olympique Lyonnais LYO 45
4 Monaco MON 43
5 Nantes NAN 34
6 Nice NIC 31
7 Guingamp GUI 29
8 Montpellier MPL 28
9 Rennes REN 28
10 Caen CAE 27
 
11 Dijon FCO DIJ 25
12 Strasbourg STR 24
13 Girondins Bordeaux GIR 23
14 Saint Etienne ASS 23
15 Angers SCO ANG 22
16 Amiens SC AMI 22
17 Lille LIL 22
18 Troyes TRO 21
19 Toulouse TFC 20
20 Metz MET 15
Ligue 2
Fri 19 Jan
Valenciennes
1-1
Le Havre
Tours
2-1
Niort
Sochaux
1-0
Nancy
Quevilly
0-2
Gazélec Ajaccio
Orléans
2-3
Auxerre
Lorient
1-1
Clermont
Stade Brestois
1-1
Lens
Bourg-Péronnas
0-2
Stade de Reims
Sat 20 Jan
Nîmes
15:00
Chateauroux
Mon 22 Jan
Paris FC
20:45
Ajaccio
Team / Points
1 Stade de Reims REI 53
2 Nîmes NÎM 40
3 Ajaccio AJA 38
4 Paris FC PFC 38
5 Le Havre LHA 37
6 Lorient LOR 37
7 Stade Brestois BRE 36
8 Clermont CLE 34
9 Chateauroux CHA 34
10 Sochaux FCS 33
 
11 Gazélec Ajaccio GAZ 27
12 Auxerre AUX 26
13 Niort NIO 26
14 Valenciennes VAL 26
15 Lens LEN 25
16 Orléans ORL 24
17 Nancy ASN 21
18 Quevilly QUE 18
19 Bourg-Péronnas BOU 17
20 Tours TOU 9
National
Fri 19 Jan
Avranches
20:00
Creteil
Cholet
20:00
Pau FC
Grenoble
1-2
Boulogne
Béziers
0-0
Sannois Gratien
Consolat Marseille
2-2
Red Star
Lyon-Duchère
1-2
Les Herbiers
Chambly
0-2
Concarneau
Sat 20 Jan
Stade Lavallois
14:45
Rodez
Team / Points
1 Red Star RED 32
2 Grenoble GRE 31
3 Rodez ROD 31
4 Cholet CHO 25
5 Dunkerque DUN 25
6 Sannois Gratien SAN 25
7 Lyon-Duchère LYO 22
8 Pau FC PAU 22
9 Béziers BEZ 21
 
10 Stade Lavallois STL 21
11 Concarneau CON 21
12 Chambly CHA 21
13 Consolat Marseille CON 21
14 Boulogne USB 20
15 Les Herbiers LES 18
16 Creteil LUS 17
17 Avranches AVR 14
Group 2
Fri 19 Jan
Belfort
1-0
Épinal
Sat 20 Jan
PSG II
16:00
Andrézieux
Schiltigheim
17:00
Annecy
Villefranche
17:00
Olympique Lyon II
Le Puy
18:00
Monts Or Azergues
Montceau
18:00
Jura Sud
Raon-l'Etape
18:00
Saint-Louis Neuweg
Yzeure
18:30
Saint-Priest
Team / Points
1 Andrézieux AND 34
2 Villefranche VIL 31
3 Annecy ANN 29
4 Olympique Lyon II OLY 24
5 Jura Sud JUR 23
6 Belfort BEL 22
7 Saint-Priest SAI 22
8 PSG II PSG 21
 
9 Épinal SPI 20
10 Le Puy LPV 20
11 Schiltigheim SCH 20
12 Saint-Louis Neuweg SAI 20
13 Montceau MON 16
14 Yzeure YZE 15
15 Monts Or Azergues MOA 15
16 Raon-l'Etape RAO 5
Group 4
Sat 20 Jan
Chartres
18:00
Vitré
Granville
18:00
Le Havre II
Le Mans
18:00
Stade Rennes II
Saint-Malo
18:00
Romorantin
St-Pryvé
18:00
Limoges
Stade Briochin
18:00
Boulogne-Billancou
Trelissac
18:00
Mantes
Fontenay
18:30
Lorient II
Team / Points
1 Le Mans LMU 37
2 Lorient II LOR 32
3 Romorantin ROM 31
4 Saint-Malo SAI 27
5 Stade Briochin STA 26
6 Limoges LIM 25
7 Boulogne-Billancourt BOU 23
8 Chartres CHA 22
 
9 Granville GRA 21
10 Vitré VIT 19
11 St-Pryvé St-Hilaire STP 19
12 Le Havre II LEH 14
13 Mantes MAN 13
14 Fontenay FON 12
15 Trelissac TRE 11
16 Stade Rennes II STA 10
Group 1
Sat 20 Jan
Limonest
17:00
Aurillac Arpajon
Chambéry
18:00
Clermont II
Bourg Bresse
18:00
Saint-Étienne II
Thiers
18:00
Bourgoin-Jallieu
Vaulx
18:00
Volvic
Chamalières
18:30
Ain Sud
Sun 21 Jan
Ytrac
14:30
Montluçon
Team / Points
1 Bourgoin-Jallieu BOU 30
2 Saint-Étienne II SAE 29
3 Clermont II CLE 23
4 Aurillac Arpajon AUR 21
5 Chamalières CHA 20
6 Thiers THI 20
7 Bourg en Bresse II BEB 17
 
8 Vaulx VAU 14
9 Ain Sud AIN 14
10 Chambéry CHA 13
11 Limonest LIM 12
12 Volvic VOL 12
13 Ytrac YTR 11
14 Montluçon MON 6
Group 2
Sat 20 Jan
Pontarlier
16:00
Selongey
Jura Dolois
17:00
Auxerre II
Dijon II
18:00
Saint Vit
Besancon RC
18:00
Besancon FC
Sochaux II
18:00
Quetigny
Sun 21 Jan
Saint-Apollinaire
14:30
Louhans Cuiseaux
Avallon CO
14:30
Clémenceau
Team / Points
1 Sochaux II SOC 33
2 Dijon II DIJ 30
3 Pontarlier PON 26
4 CS Louhans Cuiseaux CSL 24
5 Auxerre II AUX 23
6 Besancon RC BRC 20
7 Besancon FC BFC 20
8 FC Gueugnon FCG 15
 
9 Jura Dolois JUR 15
10 Saint Vit SVU 14
11 Avallon CO AVA 12
12 Selongey SEL 12
13 Quetigny QUE 9
14 Saint-Apollinaire APO 9
15 Clémenceau Besançon CLE 2
Group 3
Sat 13 Jan
Brest II
0-1
Tour d'Auvergne
Lannion
0-1
Pontivy
Dinan-Léhon
1-2
Vannes
Montagnarde
4-0
Ergué-Gaberic
Guichen
0-0
Saint-Colomban
Sat 27 Jan
Concarneau II
18:30
Guingamp II
Sun 11 Feb
Plabennec
18:30
Vilaine Atlantique
Team / Points
1 Vannes VAN 30
2 Brest II BRE 29
3 Plabennec PLA 27
4 Pontivy PON 19
5 Vilaine Atlantique VIL 17
6 Guingamp II GUI 17
7 Montagnarde MON 17
 
8 Dinan-Léhon DIN 16
9 Saint-Colomban Locminé LOC 15
10 Guichen GUI 14
11 Concarneau II CON 13
12 Lannion LAN 12
13 La Tour d'Auvergne LAT 11
14 Ergué-Gaberic ERG 4

Follow BeSoccer on Facebook