Superliga
Sun 11 Feb
AC Horsens
15:00
Midtjylland
Kobenhavn
15:00
Randers
Silkeborg IF
15:00
Aalborg BK
Hobro
15:00
AGF Aarhus
Lyngby BK
15:00
Brøndby IF
Odense BK
15:00
FC Helsingør
SonderjyskE
15:00
Nordsjaelland
Team / Points
1 Midtjylland MID 44
2 Brøndby IF BIF 43
3 Nordsjaelland FCN 39
4 Hobro HOB 27
5 AC Horsens HOR 27
6 Kobenhavn FCK 26
7 Aalborg BK AAL 26
 
8 Odense BK ODE 25
9 SonderjyskE SON 21
10 Silkeborg IF SIF 20
11 AGF Aarhus AGF 19
12 Lyngby BK LYN 18
13 FC Helsingør FCH 16
14 Randers RAN 14
1st Division
Sun 04 Mar
Esbjerg
13:45
Skive
Fremad Amager
13:45
Brabrand
Fredericia
13:45
HB Køge
Vejle BK
13:45
Thisted
Vendsyssel
13:45
Roskilde
Viborg FF
13:45
Nykøbing FC
Team / Points
1 Vejle BK VEJ 38
2 Thisted THI 35
3 Vendsyssel VEN 32
4 Esbjerg ESB 31
5 HB Køge HBK 30
6 Fredericia FRE 29
 
7 Viborg FF VFF 28
8 Roskilde ROS 25
9 Nykøbing FC LFA 23
10 Fremad Amager BFR 20
11 Brabrand BRA 13
12 Skive SKI 11
Group 1
Fri 23 Mar
Herlev
18:30
Karlslunde
Sat 24 Mar
Fredensborg BI
11:00
Taastrup FC
Kastrup
13:00
Stenløse BK
FA 2000
14:00
B 73 Slagelse
Sun 25 Mar
Holbæk
13:30
LSF
Team / Points
1 B 73 Slagelse B73 34
2 Herlev HER 27
3 Holbæk HOL 23
4 LSF LSF 21
5 Stenløse BK STE 19
 
6 FA 2000 FA2 17
7 Fredensborg BI FRE 16
8 Kastrup KAS 15
9 Taastrup FC TAA 13
10 Karlslunde KAR 12
Group 2
Sat 24 Mar
Avedøre
13:00
Odsherred
GVI
13:00
Fremad Valby
Vanløse
13:00
Virum Sorgenfri
KFUM Roskilde
13:30
Skjold Birkerød
AB Tårnby
14:00
B 1908
Team / Points
1 GVI GVI 27
2 Vanløse VAN 23
3 Fremad Valby FRE 22
4 AB Tårnby ABT 22
5 Odsherred ODS 20
 
6 Skjold Birkerød SKJ 20
7 Virum Sorgenfri VIR 19
8 B 1908 B19 17
9 Avedøre AVE 12
10 KFUM Roskilde KFU 11
Group 3
Fri 23 Mar
Kolding B
19:00
VSK Aarhus II
Sat 24 Mar
Oure
13:00
Esbjerg II
Aarhus Fremad II
13:30
Boldklubben 1909
Varde IF Elite
15:00
Tarup-Paarup
B 1913
15:30
Sønderborg
Team / Points
1 Tarup-Paarup TAR 32
2 Oure OFA 32
3 Boldklubben 1909 B19 21
4 Kolding B KOL 21
5 Sønderborg SON 19
 
6 B 1913 BOL 18
7 Varde IF Elite VAR 16
8 Aarhus Fremad II AAR 13
9 VSK Aarhus II AAR 13
10 Esbjerg II ESB 10
Group 4
Sat 21 Oct
Vejgaard B
0-0
AaB II
Viborg II
2-1
Holstebro
Hedensted
1-1
Randers Freja
Sun 22 Oct
Vatanspor
0-2
Lystrup
Sat 05 May
Viby IF
13:00
Skanderborg
Team / Points
1 Holstebro HOL 24
2 Vejgaard B VEJ 22
3 Hedensted HED 21
4 Viborg II VFF 19
5 Viby IF VIB 17
 
6 Vatanspor VAT 16
7 AaB II AAB 15
8 Lystrup LYS 14
9 Randers Freja RAN 7
10 Skanderborg SKA 4
Group 1
Mon 27 Nov
Lyngby Reservas
6-2
Brondby Reservas
Wed 06 Dec
Helsingør
2-2
Kobenhavn Reservas
Team / Points
1 Lyngby Reservas LYN 13
2 Kobenhavn Reservas KOV 11
 
3 Brondby Reservas BRO 6
4 FC Helsingør Reservas FHR 4
Group 2
Tue 18 Jul
Odense Reservas
0-5
Nordsjaelland
Wed 29 Nov
Esbjerg Reservas
0-3
SonderjyskE
Team / Points
1 Nordsjaelland Reservas NOR 15
2 Odense Reservas OBR 12
 
3 SonderjyskE Reservas SON 9
4 Esbjerg Reservas ESB 0
Group 3
Tue 14 Nov
Midtjylland
1-1
Aarhus Reservas
Mon 27 Nov
Silkeborg Reservas
5-0
Horsens Reservas
Team / Points
1 Midtjylland Reservas MID 14
2 Silkeborg Reservas SIL 10
 
3 AGF Aarhus Reservas AGF 7
4 Horsens Reservas HOR 3
Group 4
Mon 20 Nov
Randers Reservas
3-3
Viborg Reservas
Mon 27 Nov
AaB Reservas
4-0
Hobro Reservas
Team / Points
1 AaB Reservas AAB 13
2 Viborg Reservas VIB 11
 
3 Randers Reservas RAN 5
4 Hobro Reservas HOB 4
Copa del Rey »
Wed 17 Jan
21:00
Espanyol
21:00
Barcelona
Wed 17 Jan
19:00
Atlético
19:00
Sevilla
Wed 17 Jan
19:00
Valencia
19:00
Alavés
Ligue 1 »
Wed 17 Jan
19:00
Amiens SC
19:00
Montpellier
Wed 17 Jan
19:00
Angers SCO
19:00
Troyes
Wed 17 Jan
19:00
Guingamp
19:00
Olympique Lyonnais
Wed 17 Jan
19:00
Lille
19:00
Rennes
Wed 17 Jan
19:00
Metz
19:00
Saint Etienne
Wed 17 Jan
21:00
PSG
21:00
Dijon FCO
Wed 17 Jan
19:00
Toulouse
19:00
Nantes
Copa MX Clausura Group 1 »
Wed 17 Jan
02:00 finished
Cafetaleros
2 - 1
León INFO
Copa MX Clausura Group 2 »
Wed 17 Jan
04:00 finished
Cruz Azul
1 - 3
Puebla INFO
Copa MX Clausura Group 4 »
Wed 17 Jan
02:00 finished
Mineros Zacatecas
0 - 1
Santos Laguna INFO
Copa MX Clausura Group 6 »
Wed 17 Jan
02:00 finished
Necaxa
5 - 0
Zacatepec INFO
Copa MX Clausura Group 7 »
Wed 17 Jan
04:00 finished
Veracruz
0 - 2
Tampico Madero INFO
Copa MX Clausura Group 8 »
Wed 17 Jan
04:06 finished
Pachuca
0 - 1
Atl. San Luis INFO
Friendly »
Wed 17 Jan
14:00 finished
Brøndby IF
2 - 1
Fremad Amager INFO
Wed 17 Jan
16:00 Playing 4'
Darmstadt 98
0 - 1
Greuther Fürth
Wed 17 Jan
16:00 Playing 7'
AGF Aarhus
0 - 0
Brabrand
Wed 17 Jan
17:30
Union Berlin
17:30
Ingolstadt 04
Wed 17 Jan
18:00
Rosenborg BK
18:00
Kolstad
Wed 17 Jan
18:00
FC St. Pauli
18:00
Bochum
Wed 17 Jan
18:30
Kaiserslautern
18:30
Midtjylland
Wed 17 Jan
13:30 finished
FK Qabala
0 - 1
Zurich INFO
Wed 17 Jan
14:00 finished
Grasshopper
2 - 0
Rheindorf Altach INFO
Wed 17 Jan
11:00 finished
Vysocina Jihlava
4 - 2
České Budějovice INFO
Wed 17 Jan
11:00 finished
Ústí nad Labem
3 - 3
Teplice INFO
Wed 17 Jan
11:00 finished
Karviná
1 - 0
Třinec INFO
Wed 17 Jan
14:00 finished
Nürnberg
2 - 1
Dukla Praha INFO
Wed 17 Jan
14:00 finished
Bayern München
2 - 0
Unterhaching INFO
Wed 17 Jan
19:00
CD Castellón
19:00
CFR Cluj
Wed 17 Jan
16:00 Playing 5'
Basel
0 - 0
Viktoria Plzeň
Wed 17 Jan
15:00 Half-Time
Salzburg
0 - 1
Young Boys
Wed 17 Jan
15:00 Postponed
Valerenga IF Oslo
15:00
Yanbian
Wed 17 Jan
15:00 Playing 48'
Pescara
1 - 0
FC Lugano
Wed 17 Jan
14:00 finished
Liptovsky Mikulas
1 - 1
Tatran Prešov INFO
Wed 17 Jan
16:00 Playing 5'
Ludogorets
0 - 0
Botosani
Wed 17 Jan
16:00 Playing 1'
Sparta Praha
0 - 0
Tianjin Quanjian
Wed 17 Jan
14:30 Playing 56'
1860 München
2 - 3
Wacker Innsbruck
Wed 17 Jan
14:30 Playing 76'
Ried
0 - 0
Pribram
Wed 17 Jan
09:00 finished
West Torrens Birk.
3 - 0
South Adelaide Panthers INFO
Wed 17 Jan
10:00 finished
South Melbourne
3 - 2
Port Melbourne Sharks INFO
Wed 17 Jan
10:00 finished
Oakleigh Cannons
5 - 2
Brunswick City INFO
Wed 17 Jan
10:00 finished
Thai Honda
1 - 2
Suwon Bluewings INFO
Wed 17 Jan
11:00 finished
Villarreal B
2 - 1
Wisla Kraków INFO
Wed 17 Jan
11:30 finished
Soproni Vasutas
2 - 4
Szombathelyi Haladas INFO
Wed 17 Jan
12:00 finished
Arka Gdynia
3 - 2
Bytovia Bytow INFO
Wed 17 Jan
12:00 finished
Beroe
2 - 1
Maritsa Plovdiv INFO
Wed 17 Jan
12:00 finished
DAC
5 - 0
Inter Bratislava INFO
Wed 17 Jan
13:00 finished
Górnik Łęczna
3 - 4
Stal Stalowa Wola INFO
Wed 17 Jan
13:00 finished
Zaglebie Lubin
3 - 0
Odra Opole INFO
Wed 17 Jan
13:30 finished
Spartak Subotica
1 - 1
Bačka Palanka INFO
Wed 17 Jan
14:00 finished
Lokomotiva
1 - 1
Gorica INFO
Wed 17 Jan
14:00 finished
Zagłębie
2 - 2
Cracovia Krakow INFO
Wed 17 Jan
15:00 Playing 56'
Braunschweig
2 - 0
Energie Cottbus
Wed 17 Jan
15:00 Playing 40'
Nové Zámky
0 - 0
Budaörsi
Wed 17 Jan
15:00 Playing 53'
Maribor
4 - 0
Radomlje
Wed 17 Jan
15:00 Playing 48'
Qarabağ
0 - 0
Kuban Krasnodar
Wed 17 Jan
16:00 Playing 4'
Valerenga IF Oslo
0 - 0
Neuchâtel Xamax
Wed 17 Jan
17:00
Domžale
17:00
Ilirija
Wed 17 Jan
18:30
Hertha Zehlendorf
18:30
Croatia Berlin
Wed 17 Jan
18:30
Markranstädt
18:30
Meuselwitz
Wed 17 Jan
19:00
Rot-Weiß
19:00
FSV Vohwinkel
Wed 17 Jan
16:30
Málaga
16:30
Lausanne Sports
Wed 17 Jan
15:00 Playing 56'
Slavia Praha
1 - 0
Litomericko
FA Cup »
Cup »
Wed 17 Jan
18:30
Osmanlıspor
18:30
Beşiktaş
Wed 17 Jan
12:30 finished
Akhisar
1 - 0
Boluspor INFO
Wed 17 Jan
16:00 Playing 4'
İstanbul
0 - 0
Giresunspor
Paulista A1 »
Wed 17 Jan
22:30
São Bento
22:30
São Paulo
Wed 17 Jan
22:30
Linense CA
22:30
Santos FC
Wed 17 Jan
22:30
Ituano
22:30
São Caetano
Wed 17 Jan
22:30
Novorizontino
22:30
Mirassol
Wed 17 Jan
20:00
RB Brasil
20:00
Ferroviária
Copa Lega Pro »
Wed 17 Jan
18:30
Pontedera
18:30
Prato
PSL »
Campeonato Africano de Naciones Group 1 »
Wed 17 Jan
17:30
Morocco
17:30
Guinea
Wed 17 Jan
20:30
Sudan
20:30
Mauritania
Football League »
Wed 17 Jan
16:00 Playing 4'
OFI
0 - 0
Doxa Dramas
Serie D Group 1 »
Wed 17 Jan
14:30
Arconatese
14:30
Como
Wed 17 Jan
14:30 Playing 80'
Borgaro
1 - 0
Inveruno
Wed 17 Jan
14:30
Borgosesia Calcio
14:30
Olginatese
Wed 17 Jan
14:30
Chieri
14:30
ASD OltrepòVoghera
Wed 17 Jan
14:30 Playing 80'
Derthona
0 - 4
AC Pro Sesto
Wed 17 Jan
14:30
Caronnese
14:30
Varesina
Wed 17 Jan
14:30
Castellazzo
14:30
Gozzano
Wed 17 Jan
14:30
Pavia
14:30
Folgore Caratese
Wed 17 Jan
14:30 Playing 33'
Varese
0 - 0
Casale
Wed 17 Jan
14:30 Playing 80'
Seregno
1 - 2
ASD Bra
Serie D Group 2 »
Wed 17 Jan
14:30
Bustese Roncalli
14:30
Scanzorosciate
Wed 17 Jan
14:30 Playing 80'
Polisportiva
1 - 2
Virtus Bergamo
Wed 17 Jan
14:30
Darfo Boario
14:30
Pontisola
Wed 17 Jan
14:30 Playing 33'
Calcio Lecco 1912
0 - 0
Dro Calcio
Wed 17 Jan
14:30
Levico Terme
14:30
Caravaggio
Wed 17 Jan
14:30
Pergolettese
14:30
Ciserano
Wed 17 Jan
20:30
Rezzato
20:30
Crema 1908
Wed 17 Jan
14:30
Romanese
14:30
Pro Patria
Wed 17 Jan
14:30 Playing 80'
Trento Calcio 1921
0 - 0
Lumezzane

Follow BeSoccer on Facebook