We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Primera Tailandia
Sat 27 May
Chainat FC
13:00
Kasetsart
Army United
13:00
Ang Thong
Bangkok
14:00
Rayong FC
Lampang
14:00
Chiangmai
Sun 28 May
Songkhla United
13:00
Krabi
PTT Rayong
13:00
Nakhon Pathom
Nong Bua Pitchaya
13:00
Trat FC
Air Force Central
14:00
Samut Songkhram
BBCU
14:00
Prachuap
team / Points
1 Prachuap PRA 31
2 PTT Rayong PTT 29
3 Chainat FC CHA 27
4 Ang Thong ANG 26
5 Air Force Central AIR 26
6 Lampang LAM 25
7 Rayong FC RAY 22
8 Nakhon Pathom NAK 21
9 Chiangmai CHI 20
 
10 Army United ARM 19
11 Samut Songkhram SAM 19
12 Krabi KRA 16
13 Nong Bua Pitchaya NBP 16
14 Trat FC TRA 14
15 Songkhla United SON 14
16 Bangkok BAN 10
17 Kasetsart KAS 8
18 BBCU BBC 0
group 1
Sat 20 May
Banbung United
0-0
Surat Thani
Krung Thonburi
1-2
Nakhon Thammarat
Bangkok U. Deffo
1-2
Chamchuri United
Trang
2-0
Simork
Sun 21 May
Ranong
1-1
Army FC
Customs United
0-0
Raj Pracha
Samut Sakhon FC
3-1
Nara United
team / Points
1 Samut Sakhon FC SSK 32
2 Ranong RAN 29
3 Bangkok U. Deffo BUD 27
4 Army FC ARM 25
5 Nara United NAU 24
6 Trang TRA 21
7 Nakhon Si Thammarat NST 20
8 Chamchuri United CHA 19
 
9 Kasem Bundit KBE 16
10 Surat Thani SUR 15
11 Raj Pracha RAP 15
12 Banbung United BAU 14
13 Customs United CUS 13
14 Krung Thonburi KTH 12
15 Simork SEE 4
group 2
Sat 20 May
Ayutthaya
1-0
Phrae United
Khonkaen
3-1
Cha Choeng Sao
Kalasin
1-0
Phayao
Kamphaeng Phet
1-1
Ubon Ratchathani
Sun 21 May
Ayutthaya United
3-0
Amnat Charoen Town
Sa Kaeo City
3-0
Singburi
Lamphun Warrior
0-1
Udon Thani
team / Points
1 Phrae United PHU 32
2 Khonkaen KHO 27
3 Ayutthaya AYU 26
4 Udon Thani UDT 26
5 Ayutthaya United AYU 22
6 Kamphaeng Phet KAP 21
7 Cha Choeng Sao CCS 15
 
8 Sa Kaeo City SKC 15
9 Phayao PHA 15
10 Amnat Charoen Town ACT 15
11 Kalasin KAL 14
12 Lamphun Warrior LWA 13
13 Ubon Ratchathani UBR 8
14 Singburi SIN 4
ligue_1_playoffs »
Thu 25 May
20:45
Troyes
20:45
Lorient
Bundesliga Playoff »
Thu 25 May
20:30
Wolfsburg
20:30
Braunschweig
Copa Libertadores group 5 »
Thu 25 May
02:45 Finished
Peñarol
2 - 0
J. Wilstermann INFO
Thu 25 May
02:45 Finished
Palmeiras
3 - 1
Atl.Tucumán INFO
Eredivisie group 2 »
Thu 25 May
20:45
AZ Alkmaar
20:45
Utrecht
Copa do Brasil »
Thu 25 May
02:45 Finished
Atlético GO
1 - 2
Flamengo INFO
Thu 25 May
02:45 Finished
Paraná
3 - 2
Atl. Mineiro INFO
Copa Colombia group 1 »
Thu 25 May
03:00 Finished
Real Cartagena
0 - 3
Jaguares FC INFO
Copa Colombia group 5 »
Thu 25 May
02:45 Finished
Deportivo Cali
1 - 0
América de Cali INFO
International Friendly »
Thu 25 May
12:00
Ghana
12:00
Benín
Thu 25 May
09:00 Finished
Fiji
1 - 1
Islas Salomón INFO
Liga Escocia - Play Offs Ascenso »
Liga I group 2 »
Thu 25 May
19:30
Botosani
19:30
CSMS Iaşi
Premier Playoffs »
Thu 25 May
14:30 Playing 87'
Yenisey
1 - 1
Arsenal Tula
Thu 25 May
11:00 Finished
SKA-Energiya
0 - 0
Gazovik Orenburg INFO
Schweizer Pokal »
Thu 25 May
16:00 Playing 14'
Basel
0 - 0
Sion
Cup »
Thu 25 May
17:00
Kobenhavn
17:00
Brøndby IF
Bundesliga »
Thu 25 May
16:30
Austria Wien
16:30
Salzburg
Thu 25 May
16:30
Sturm Graz
16:30
Admira Wacker Mödling
Thu 25 May
16:30
Rheindorf Altach
16:30
Ried
Thu 25 May
16:30
Mattersburg
16:30
Rapid Wien
Thu 25 May
16:30
St. Polten
16:30
Wolfsberger AC
Eerste Divisie »
Thu 25 May
18:30
NAC Breda
18:30
NEC Nijmegen
Thu 25 May
19:45
MVV Maastricht
19:45
Roda JC
Torneo de Transición Bolivia »
Thu 25 May
01:30 Finished
Petrolero Yacuiba
2 - 2
Oriente Petrolero INFO
Nm Cupen »
Thu 25 May
18:00
Asker
18:00
Stabaek IF
Thu 25 May
18:00
Nybergsund
18:00
Kongsvinger
Thu 25 May
18:00
FK Arendal
18:00
Notodden
Thu 25 May
18:00
Egersund
18:00
Viking Stavanger
Superettan »
Thu 25 May
19:00
Örgryte
19:00
Varnamo
1. Lig Playoffs »
Thu 25 May
18:00
Giresunspor
18:00
Eskisehirspor
Thu 25 May
20:30
Goztepe
20:30
Boluspor
Liga II »
Cup »
Thu 25 May
19:00
Sheriff
19:00
Zaria Balti
Botola Pro »
2. Division group 2 »
Thu 25 May
16:00 Playing 15'
Zenit Izhevsk
0 - 1
Volga Ulyanovsk
Thu 25 May
17:30
KamAZ
17:30
Volga-Olimpiyets
Thu 25 May
15:00 Half-Time
NoSta
0 - 1
FC Chelyabinsk
Thu 25 May
17:00
Syzran-2003
17:00
Lada Tolyatti
Apertura Paraguay »
Thu 25 May
01:10 Finished
Libertad Asunción
0 - 1
Dep. Capiatá INFO
Premier League »
Thu 25 May
19:30
Wadi Degla
19:30
Ismaily
Thu 25 May
17:00
PetroJet
17:00
ENPPI
Premier League »
Thu 25 May
18:15
Al Fahaheel
18:15
Al Sahel
Thu 25 May
18:15
Al Qadsia
18:15
Khaitan
Thu 25 May
18:15
Al Salmiyah
18:15
Al Kuwait
I Liga »
Thu 25 May
18:00
GKS Tychy 71
18:00
Wisla Pulawy
USL Pro - USA »
Thu 25 May
02:00 Finished
OKC Energy
2 - 1
Portland Timbers II INFO
Thu 25 May
04:30 Finished
Reno 1868
4 - 0
Tulsa Roughnecks INFO
Thu 25 May
01:05 Finished
Rochester Rhinos
1 - 0
Tampa Bay Rowdies INFO
Thu 25 May
00:30 Finished
City Islanders
0 - 0
Pittsburgh Riverhounds INFO
Thu 25 May
17:00
Bethlehem Steel
17:00
Charleston Battery
State Cup »
Division 1 group 2 »
Thu 25 May
16:00 Playing 15'
Skovde AIK
0 - 0
Oskarshamns AIK
Ykkonen »
Thu 25 May
16:00 Playing 16'
Jaro Pietarsaari
1 - 0
FC Honka Espoo
Thu 25 May
16:00 Playing 13'
AC Oulu
0 - 0
GrIFK Grankulla

Follow BeSoccer on Facebook