1. SNL
Sat 09 Dec
Ankaran Hrvatini
13:00
Triglav
Rudar Velenje
15:00
Domžale
NK Olimpija 2005
16:50
Celje
Sun 10 Dec
Krsko Posavje
13:00
Gorica
Maribor
16:50
Aluminij
Team / Points
1 Maribor MAR 43
2 NK Olimpija 2005 OLI 40
3 Domžale DOM 31
4 Rudar Velenje RUD 29
5 Celje CEL 24
 
6 Gorica GOR 23
7 Krsko Posavje KRS 19
8 Aluminij ALU 16
9 Triglav TRI 14
10 Ankaran Hrvatini AHS 8
2. SNL
Sat 25 Nov
Brežice
0-2
Dekani
NK Verzej
0-2
NK Dob
NK Nafta Lendava
2-1
ASK Bravo
NK Rogaška
4-1
Krka
Ilirija
0-3
Tabor Sežana
Fužinar
1-2
Zarica Kranj
Sun 26 Nov
Brda Dobrovo
0-1
NS Drava
Sun 03 Dec
Radomlje
0-3
Mura
Team / Points
1 Mura NSM 44
2 NS Drava DRA 37
3 NK Nafta Lendava NKN 35
4 Radomlje RAD 31
5 Dekani DEK 30
6 Krka KRK 26
7 Tabor Sežana TAS 26
8 ASK Bravo BRA 24
 
9 NK Dob NKD 23
10 Brežice BRE 19
11 Zarica Kranj KRA 17
12 NK Rogaška ROG 17
13 Ilirija ILI 15
14 Fužinar FUZ 14
15 Brda Dobrovo BRD 14
16 NK Verzej NKV 10
Group 1
Sat 18 Nov
Bohinj
0-1
Bled Hirter
Zagorje
1-2
Kolpa
Acroni Jesenice
4-1
Rudar Trbovlje
Šobec Lesce
0-3
Sava Kranj
Brinje-Grosuplje
3-2
Kočevje
Ivančna Gorica
1-3
Arne Tabor 69
Sun 19 Nov
Komenda
0-1
Šencur
Team / Points
1 Zagorje ZAG 33
2 Bled Hirter BHI 31
3 Arne Tabor 69 ARN 27
4 Brinje-Grosuplje BRI 26
5 Šencur SEN 25
6 SIJ Acroni Jesenice SIJ 23
7 Ivančna Gorica IVA 23
 
8 Kolpa KOL 20
9 Sava Kranj SKR 17
10 Komenda KOM 16
11 Rudar Trbovlje RUD 15
12 Kočevje KOC 10
13 Bohinj BOH 9
14 Šobec Lesce SLE 4
Group 2
Sat 18 Nov
Črenšovci
0-0
Turnišče
Ljutomer
3-1
Rakičan
Radgona
1-3
Beltinci
Sun 19 Nov
Velika Polana
2-2
Hotiza
Odranci
3-2
Slatina Radenci
Čarda Martjanci
0-3
Tromejnik
NK Grad
4-1
Bogojina
Team / Points
1 Odranci ODR 37
2 Velika Polana POL 35
3 Beltinci BEL 33
4 Ljutomer LJU 28
5 Hotiza HOT 25
6 Tromejnik TRO 20
7 NK Grad GRA 19
 
8 Črenšovci CRE 14
9 Turnišče TUR 14
10 Čarda Martjanci CAR 13
11 Bogojina BOG 13
12 Rakičan RAK 12
13 Slatina Radenci RAD 10
14 Radgona RAD 9
Group 3
Sat 18 Nov
Lenart
1-0
Šmarje Jelšah
Zreče
1-0
NK Pesnica
NK Pohorje
1-5
Dravinja Kostroj
NK Šentjur
2-5
Mons Claudius Rog.
Šampion Celje
0-0
Dravograd
Prevalje
0-3
Dobrovce
Sun 19 Nov
SD Videm
2-3
Bistrica Slovenske
Team / Points
1 Dravograd DRA 36
2 Šampion Celje CEL 29
3 ND Dravinja Kostroj TOL 27
4 NK Pesnica PES 25
5 Zreče NKZ 23
6 Bistrica iz Slovenske BIS 22
7 NK Mons Claudius Rogatec MCR 21
 
8 SD Videm VID 16
9 Šmarje pri Jelšah SPJ 16
10 Lenart LEN 15
11 NK Pohorje POH 14
12 NK Šentjur NKS 12
13 Prevalje KOR 10
14 Dobrovce DOB 10
Group 4
Sat 25 Nov
Bilje
10-1
Ilirska Bistrica
NK Tolmin
5-2
Fama Vipava
MNK Izola
1-3
Primorje
Sun 26 Nov
Jadran
6-0
Adria
Team / Points
1 Bilje BIL 33
2 MNK Izola MNK 28
3 NK Tolmin TOL 28
4 Adria ADR 26
 
5 Fama Vipava FVI 20
6 NK Primorje Ajdovscina NKP 15
7 Jadran Hrpelje-Kozina JAD 10
8 Ilirska Bistrica BIS 7
FIFA Club WorldCup »
Tue 12 Dec
18:00 finished
Grêmio Porto Ale.
1 - 0
Pachuca INFO
Tue 12 Dec
15:00 finished
Wydad Casablanca
2 - 3
Urawa Reds INFO
Premier League »
Tue 12 Dec
20:45 Playing 20'
Burnley
0 - 0
Stoke City
Tue 12 Dec
21:00 Playing 5'
Huddersfield Town
0 - 0
Chelsea
Tue 12 Dec
21:00 Playing 5'
Crystal Palace
0 - 1
Watford
Serie A »
Tue 12 Dec
19:00 finished
Genoa
1 - 2
Atalanta INFO
Bundesliga »
Tue 12 Dec
20:30 Playing 25'
SC Freiburg
1 - 0
Borussia Monchengladbach
Tue 12 Dec
20:30 Playing 34'
Hamburger SV
1 - 2
Eintracht Frankfurt
Tue 12 Dec
20:30 Playing 34'
Mainz 05
0 - 0
B. Dortmund
Tue 12 Dec
18:30 finished
Wolfsburg
1 - 1
RB Leipzig INFO
Primera Division »
Tue 12 Dec
01:30 finished
Chacarita Juniors
3 - 0
Lanús INFO
Coupe de la Ligue »
Tue 12 Dec
21:05
Monaco
21:05
Caen
Tue 12 Dec
21:05
Angers SCO
21:05
Metz
Tue 12 Dec
18:45 finished
Toulouse
2 - 0
Girondins Bordeaux INFO
Coppa Italia »
Tue 12 Dec
21:00 Playing 3'
Inter
0 - 0
Pordenone
Eredivisie »
Tue 12 Dec
18:30 finished
NAC Breda
1 - 2
Twente 1965 INFO
Tue 12 Dec
20:45 Playing 21'
PEC Zwolle
0 - 0
AZ Alkmaar
Premiership »
Tue 12 Dec
20:45 Playing 18'
Heart Midlothian
0 - 0
Dundee
Tue 12 Dec
20:45 Playing 20'
Ross County FC
0 - 0
Kilmarnock
FA Cup »
Tue 12 Dec
20:45 Playing 19'
Peterborough
0 - 1
Woking
Tue 12 Dec
20:45 Playing 18'
Yeovil Town
0 - 0
Port Vale
Tue 12 Dec
20:45 Playing 21'
Wigan Athletic
0 - 0
Fylde
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Carlisle United
20:45
Gillingham
Tue 12 Dec
20:45 Playing 20'
Exeter City
0 - 0
Forest Green Rovers
Cup »
Tue 12 Dec
17:30 finished
Eylül Belediye S.
2 - 1
Galatasaray SK INFO
Tue 12 Dec
19:00 finished
Manisaspor
1 - 1
Beşiktaş INFO
Tue 12 Dec
15:30 finished
Trabzonspor
5 - 1
Erzurumspor INFO
Tue 12 Dec
11:30 finished
Antalyaspor
2 - 3
Orhangazispor INFO
Tue 12 Dec
14:30 finished
Boluspor
4 - 1
Kasimpasa INFO
Tue 12 Dec
13:30 finished
Bursaspor
2 - 0
Adanaspor INFO
Ligue 2 »
Tue 12 Dec
19:00 finished
Orléans
2 - 0
Gazélec Ajaccio INFO
Cup »
Tue 12 Dec
20:00 Half-Time
Kortrijk
3 - 1
KAA Gent
Tue 12 Dec
20:45 Playing 19'
KV Oostende
1 - 0
Standard de Liège
Primera B Nacional »
Tue 12 Dec
01:05 finished
Sarmiento
3 - 0
Instituto INFO
Ekstraklasa »
Tue 12 Dec
20:30 Playing 35'
Arka Gdynia
0 - 0
KS Górnik Zabrze
Tue 12 Dec
20:30 Playing 35'
Termalica Bruk-Bet
2 - 0
Śląsk Wrocław
Tue 12 Dec
18:00 finished
Jagiellonia
5 - 1
Korona Kielce INFO
Tue 12 Dec
18:00 finished
Piast Gliwice
0 - 1
Legia Warszawa INFO
Copa del Este de Asia Group 3 »
Tue 12 Dec
11:15 finished
Japan
2 - 1
China INFO
Tue 12 Dec
08:30 finished
Korea DPR
0 - 1
Corea del Sur INFO
Cup »
Tue 12 Dec
16:30 finished
Botev Plovdiv
5 - 0
Litex Lovech INFO
First Division »
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Inverness CT
20:45
Falkirk
Conference »
Tue 12 Dec
20:45 Playing 20'
Torquay United
0 - 0
Gateshead
Conference North »
Tue 12 Dec
20:45
Gainsborough
20:45
Chorley
Copa Sudafricana »
Tue 12 Dec
14:00 finished
Super Eagles
3 - 0
Black Leopards INFO
Tue 12 Dec
14:00 finished
Stellenbosch FC
3 - 0
Mbombela United INFO
Non League Premier Group 1 »
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Enfield Town
20:45
Burgess Hill Town
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Dorking Wanderers
20:45
Leatherhead
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Harlow Town
20:45
Merstham
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Brightlingsea
20:45
Billericay Town
Tue 12 Dec
20:45 Playing 17'
Folkestone Invicta
0 - 1
Worthing
Tue 12 Dec
20:45
Wingate Finchley
20:45
Tooting and Mitcham
Non League Premier Group 3 »
Tercera Division Group 11 »
Tue 12 Dec
20:00
Constància
20:00
Felanitx
Botola Pro »
Tue 12 Dec
17:00 finished
Raja Casablanca
3 - 2
Difaâ El Jadida INFO
Non League Div One Group 1 »
Tue 12 Dec
20:45
Maldon & Tiptree
20:45
AFC Sudbury
Tue 12 Dec
20:45
AFC Hornchurch
20:45
Barking
Tue 12 Dec
20:45
Cheshunt
20:45
Heybridge Swifts
Tue 12 Dec
20:45
Bury Town
20:45
Potters Bar Town
Tue 12 Dec
20:45
Waltham Abbey
20:45
Hertford Town
Tue 12 Dec
20:45
Canvey Island
20:45
Brentwood Town
Non League Div One Group 2 »
Tue 12 Dec
20:30
Horsham
20:30
Corinthian-Casuals
Tue 12 Dec
20:45
South Park FC
20:45
Herne Bay
Non League Div One Group 3 »
Non League Div One Group 5 »
Non League Div One Group 6 »
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Shortwood United
20:45
Kidlington
Tue 12 Dec
20:45
Cirencester Town
20:45
North Leigh
Tue 12 Dec
20:45
Taunton Town
20:45
Cinderford Town
Ligue 1 »
Tue 12 Dec
17:00 finished
ES Setif
1 - 2
USM Alger INFO

Follow BeSoccer on Facebook