1. Division
Sun 05 Nov
FK Arendal
1-2
Ranheim
Elverum
0-3
Mjøndalen
Jerv
0-2
Florø
Fredrikstad FK
3-0
Sandnes Ulf
Kongsvinger
0-1
Tromsdalen
Levanger
2-0
Ull Kisa
Strømmen
1-6
FK Bodo Glimt
Åsane
3-2
Start Kristiansand
Team / Points
1 FK Bodo Glimt FKB 71
2 IK Start Kristiansand IKS 55
3 Mjøndalen MJO 52
4 Ranheim RAN 52
5 Sandnes Ulf SAN 51
6 Ull Kisa ULL 48
7 Levanger LEV 42
8 Florø FLO 38
 
9 Tromsdalen TRO 37
10 Kongsvinger KON 36
11 Strømmen STR 36
12 Åsane ASA 33
13 Jerv JER 32
14 Fredrikstad FK FFK 26
15 Elverum ELV 24
16 FK Arendal FKA 21
Group 1
Sat 21 Oct
Brumunddal
0-3
Grorud
Asker
4-1
Kjelsås
Vålerenga II
0-3
Hamarkameratene
Nybergsund
2-3
Raufoss
Alta IF
0-1
Skeid
Bærum
2-2
Follo
KFUM
2-0
Finnsnes
Team / Points
1 Hamarkameratene HAM 65
2 Raufoss RAU 47
3 Asker ASK 47
4 Alta IF ALT 46
5 Skeid SKE 44
6 Grorud GRO 37
7 KFUM KFU 34
 
8 Kjelsås KJE 34
9 Bærum BAR 33
10 Nybergsund Il-Trysil NYB 31
11 Vålerenga II VAL 27
12 Finnsnes FIN 22
13 Brumunddal BRU 22
14 Follo FOL 22
Group 2
Sat 21 Oct
Fram Larvik
6-1
Odd II
Vard
2-1
Fana
Egersund
1-2
Hødd
Hønefoss
0-3
Nest-Sotra
Byåsen
0-1
Notodden
Vindbjart
2-5
Vidar
Nardo
4-2
Bryne
Team / Points
1 Nest-Sotra NES 54
2 Notodden NOT 54
3 Bryne BRY 47
4 Vidar VID 42
5 Fram Larvik FRA 42
6 Hødd HOD 40
7 Nardo NAR 40
 
8 Vard VAR 39
9 Egersund EGE 34
10 Hønefoss HON 32
11 Odd II ODD 26
12 Vindbjart VIN 22
13 Fana FAN 22
14 Byåsen BYA 13
Group 1
Sat 21 Oct
Østsiden
0-1
Drøbak / Frogn
Sprint-Jeløy
1-0
Kvik Halden
Holmen
0-6
Moss
Kråkerøy
0-3
Ørn Horten
Strømsgodset II
3-2
Oppsal
Sarpsborg 08 II
1-2
Vestfossen
Odd III
0-2
Ullern
Team / Points
1 Moss MOS 63
2 Ørn Horten ORN 52
3 Kvik Halden KVI 49
4 Oppsal OPP 45
5 Kråkerøy KRA 40
6 Vestfossen VIF 40
7 Ullern ULL 39
 
8 Drøbak / Frogn DRO 36
9 Strømsgodset II STR 36
10 Østsiden OST 35
11 Sarpsborg 08 II SAR 35
12 Sprint-Jeløy SJE 26
13 Holmen HOL 17
14 Odd III ODS 7
Group 2
Sat 21 Oct
Valdres FK
1-2
Raufoss II
FC Lyn Oslo
2-2
Korsvoll IL
IF Ready
1-0
Tynset
Flisa
0-3
Lillehammer
Lokomotiv Oslo
0-4
Eidsvold TF
Gjøvik-Lyn
3-2
Frigg
Stabæk II
8-0
Redalen
Team / Points
1 FC Lyn Oslo LYN 64
2 Stabæk II STA 63
3 Eidsvold TF EID 58
4 Korsvoll IL KOL 46
5 Tynset TYN 38
6 Frigg FRI 36
7 Gjøvik-Lyn GJO 34
 
8 Valdres FK VAL 33
9 Lokomotiv Oslo LOK 33
10 IF Ready IFR 30
11 Lillehammer FFL 29
12 Flisa FFK 21
13 Raufoss II RAU 18
14 Redalen REI 18
Group 3
Sat 21 Oct
Lura IL
2-2
Brodd
Bryne II
2-1
Viking FK II
Express
0-3
Pors Grenland
Halsen
2-1
FK Tønsberg
IK Start II
1-3
Sola Fotball
Flekkerøy
4-1
Staal Jørpeland
Sandnes Ulf II
2-1
Madla
Team / Points
1 Flekkerøy FLE 65
2 Pors Grenland POR 51
3 Madla MAI 42
4 FK Tønsberg FKT 40
5 Sola Fotball SOL 38
6 Viking FK II VIK 37
7  IK Start II IKS 36
 
8 Halsen HIF 35
9 Staal Jørpeland SJI 33
10 Brodd BRO 33
11 Sandnes Ulf II SAN 31
12 Lura IL LUR 30
13 Bryne II BRY 30
14 Express IEX 14
Group 4
Sat 21 Oct
Spjelkavik
2-0
Aalesund II
Haugesund II
1-5
Stord
Sotra
0-1
Fyllingsdalen
Fjora
1-0
SK Herd
Varegg
4-2
Førde
Os Turn
0-1
Brattvåg
Brann II
1-2
Lysekloster
Team / Points
1 Brattvåg BRA 56
2 Lysekloster LYS 56
3 SK Herd HER 42
4 Fyllingsdalen FYL 41
5 Sotra SSK 41
6 Varegg VAR 40
7 Spjelkavik SPJ 35
 
8 Førde FOR 34
9 Brann II BRA 30
10 Stord STO 30
11 Os Turn OTF 30
12 Haugesund II HAU 27
13 Fjora FFK 26
14 Aalesund II AAL 17
Group 5
Sat 21 Oct
Junkeren
3-2
Træff
Mosjøen
1-2
Mo IL
Molde FK II
1-5
Rosenborg II
Rødde FK
1-1
Kolstad
Orkla
3-2
Sverresborg
Verdal
2-6
Strindheim
Steinkjer
4-3
Stjørdals-Blink
Team / Points
1 Stjørdals-Blink STB 59
2 Kolstad KOL 43
3 Steinkjer STE 40
4 Junkeren IKJ 39
5 Rosenborg II ROS 37
6 Orkla ORK 37
7 Molde FK II MOL 37
 
8 Verdal VER 37
9 Træff TRA 36
10 Rødde FK ROD 35
11 Mo IL MOI 34
12 Strindheim STR 32
13 Sverresborg SVE 23
14 Mosjøen MOS 22
Group 6
Sat 21 Oct
Mjølner
8-1
Salangen
Lillestrom II
3-0
Tromso 2
Skedsmo
1-2
Sortland
Skjervøy
3-2
Lørenskog
Funnefoss Vormsund
4-2
Harstad
Alta II
2-3
Skjetten
Senja
0-1
Fløya
Team / Points
1 Mjølner MJO 62
2 Senja SEN 51
3 Sortland SOI 45
4 Skjetten SKJ 42
5 Lørenskog LOR 41
6 Harstad HAR 39
7 Skjervøy SIK 37
 
8 Fløya FLO 35
9 Lillestrom II LIL 35
10 Skedsmo SKE 35
11 Funnefoss / Vormsund FVI 35
12 Tromso 2 TRO 24
13 Alta II ALT 18
14 Salangen SAL 17
FIFA Club WorldCup »
Tue 12 Dec
18:00
Grêmio Porto Ale.
18:00
Pachuca
Tue 12 Dec
15:00
Wydad Casablanca
15:00
Urawa Reds
Premier League »
Tue 12 Dec
20:45
Burnley
20:45
Stoke City
Tue 12 Dec
21:00
Huddersfield Town
21:00
Chelsea
Tue 12 Dec
21:00
Crystal Palace
21:00
Watford
Serie A »
Tue 12 Dec
19:00
Genoa
19:00
Atalanta
Bundesliga »
Primera Division »
Tue 12 Dec
01:30 finished
Chacarita Juniors
3 - 0
Lanús INFO
Coupe de la Ligue »
Tue 12 Dec
21:05
Monaco
21:05
Caen
Tue 12 Dec
21:05
Angers SCO
21:05
Metz
Tue 12 Dec
18:45
Toulouse
18:45
Girondins Bordeaux
Coppa Italia »
Tue 12 Dec
21:00
Inter
21:00
Pordenone
Eredivisie »
Tue 12 Dec
18:30
NAC Breda
18:30
Twente 1965
Tue 12 Dec
20:45
PEC Zwolle
20:45
AZ Alkmaar
Premiership »
Tue 12 Dec
20:45
Heart Midlothian
20:45
Dundee
Tue 12 Dec
20:45
Ross County FC
20:45
Kilmarnock
FA Cup »
Tue 12 Dec
20:45
Peterborough
20:45
Woking
Tue 12 Dec
20:45
Yeovil Town
20:45
Port Vale
Tue 12 Dec
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Blackburn Rovers
Tue 12 Dec
20:45
Wigan Athletic
20:45
Fylde
Tue 12 Dec
20:45
Carlisle United
20:45
Gillingham
Tue 12 Dec
20:45
Exeter City
20:45
Forest Green Rovers
Tue 12 Dec
20:45
Hereford
20:45
Fleetwood Town
Cup »
Tue 12 Dec
17:30
Eylül Belediye S.
17:30
Galatasaray SK
Tue 12 Dec
19:00
Manisaspor
19:00
Beşiktaş
Tue 12 Dec
15:30
Trabzonspor
15:30
Erzurumspor
Tue 12 Dec
11:30 Playing 89'
Antalyaspor
2 - 2
Orhangazispor
Tue 12 Dec
14:30
Boluspor
14:30
Kasimpasa
Tue 12 Dec
13:30
Bursaspor
13:30
Adanaspor
Ligue 2 »
Tue 12 Dec
19:00
Orléans
19:00
Gazélec Ajaccio
Cup »
Tue 12 Dec
20:00
Kortrijk
20:00
KAA Gent
Tue 12 Dec
20:45
KV Oostende
20:45
Standard de Liège
Primera B Nacional »
Tue 12 Dec
01:05 finished
Sarmiento
3 - 0
Instituto INFO
Ekstraklasa »
Copa del Este de Asia Group 3 »
Tue 12 Dec
11:15 finished
Japan
2 - 1
China INFO
Tue 12 Dec
08:30 finished
Korea DPR
0 - 1
Corea del Sur INFO
Cup »
Tue 12 Dec
16:30
Botev Plovdiv
16:30
Litex Lovech
Conference »
Tue 12 Dec
20:45
Torquay United
20:45
Gateshead
Conference North »
Tue 12 Dec
20:45
Gainsborough
20:45
Chorley
Copa Sudafricana »
Non League Premier Group 1 »
Non League Premier Group 3 »
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Kettering Town
20:45
Royston Town
Tue 12 Dec
20:45
Gosport Borough
20:45
Kings Lynn Town
Tue 12 Dec
20:45
Basingstoke Town
20:45
Stratford Town
Tue 12 Dec
20:45
Redditch United
20:45
Banbury United
Tercera Division Group 11 »
Tue 12 Dec
20:00
Constància
20:00
Felanitx
Botola Pro »
Non League Div One Group 1 »
Tue 12 Dec
20:45
Maldon & Tiptree
20:45
AFC Sudbury
Tue 12 Dec
20:45
AFC Hornchurch
20:45
Barking
Tue 12 Dec
20:45
Cheshunt
20:45
Heybridge Swifts
Tue 12 Dec
20:45
Bury Town
20:45
Potters Bar Town
Tue 12 Dec
20:45
Waltham Abbey
20:45
Hertford Town
Tue 12 Dec
20:45
Canvey Island
20:45
Brentwood Town
Non League Div One Group 2 »
Tue 12 Dec
20:30
Horsham
20:30
Corinthian-Casuals
Tue 12 Dec
20:45
South Park FC
20:45
Herne Bay
Non League Div One Group 3 »
Non League Div One Group 5 »
Non League Div One Group 6 »
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Shortwood United
20:45
Kidlington
Tue 12 Dec
20:45
Cirencester Town
20:45
North Leigh
Tue 12 Dec
20:45
Taunton Town
20:45
Cinderford Town
Ligue 1 »
Tue 12 Dec
17:00
ES Setif
17:00
USM Alger
Primera C Metro. »
Tue 12 Dec
21:00
Dock Sud
21:00
Def. Unidos
Tue 12 Dec
21:00
Martín Burzaco
21:00
Sportivo Italiano

Follow BeSoccer on Facebook