We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Urvalsdeild
Sat 30 Sep
Valur Reykjavík
4-3
Víkingur
Grindavík
2-1
Fjölnir
ÍBV
3-0
KA Akureyri
KR Reykjavík
0-1
Stjarnan
ÍA Akranes
0-0
Víkingur
FH Hafnarfjordur
0-1
Breidablik
Team / Points
1 Valur Reykjavík VAL 50
2 Stjarnan STJ 38
3 FH Hafnarfjordur FHH 35
4 KR Reykjavík KRR 31
5 Grindavík GRI 31
6 Breidablik BRE 30
 
7 KA Akureyri KAA 29
8 Víkingur Reykjavík VIK 27
9 ÍBV IBV 25
10 Fjölnir FJO 25
11 Víkingur Ólafsvík VIK 22
12 ÍA Akranes IAA 17
1. Deild
Sat 23 Sep
Fylkir
2-1
ÍR Reykjavík
HK Kopavogur
2-1
Keflavik
Leiknir Reykjavik
2-1
IF Grótta
Fram
0-4
Throttur
Selfoss
2-1
Haukar
Leiknir
0-3
Thór
Team / Points
1 Fylkir FYL 48
2 Keflavik KEF 46
3 Throttur THR 42
4 HK Kopavogur HKK 42
5 Leiknir Reykjavik LEI 36
6 Thór THO 34
 
7 Haukar HAU 33
8 Selfoss SEL 28
9 Fram FRA 27
10 ÍR Reykjavík REY 19
11 Leiknir Fáskrúðsfjörður LEI 10
12 IF Grótta GRO 9
Tercera Islandia
Sat 23 Sep
Huginn
3-4
Tindastoll
KV Reykjavík
2-4
Afturelding
KF Vídir
6-5
IF Magni
Völsungur
1-3
UMF Njardvík
Fjardabyggd
4-0
Sindri
Vestri
3-4
IF Höttur
Team / Points
1 UMF Njardvík NJA 50
2 Afturelding AFT 37
3 KF Vídir KFV 37
4 IF Magni MAG 36
5 Huginn HUG 34
6 Tindastoll TIN 34
 
7 Völsungur VOL 30
8 Fjardabyggd FJA 28
9 Vestri VES 27
10 IF Höttur HOT 26
11 KV Reykjavík KVR 21
12 Sindri SIN 9
Cuarta Islandia
Sat 16 Sep
Kári
6-1
Dalvík / Reynir
Einherji
1-3
KFG Gardabaer
Thróttur Vogar
5-0
Reynir
Berserkir
3-4
Vangir Júpiters
KF Fjallabyggdar
2-1
Ægir
Team / Points
1 Kári KAR 43
2 Thróttur Vogar THR 34
3 KFG Gardabaer KFG 33
4 Vangir Júpiters VAN 33
5 KF Fjallabyggdar KFF 27
 
6 Einherji EIN 25
7 Ægir AEG 21
8 Dalvík / Reynir DAL 20
9 Reynir REY 13
10 Berserkir BER 5
Group 1
Fri 25 Aug
GG
0-4
Hvíti Riddarinn
Hamar Hveragerdi
3-1
Kórdrengir
Kría
7-1
Ísbjörninn
Sat 26 Aug
Snæfell
2-4
Hordur
Team / Points
1 Kórdrengir KFC 34
2 Hvíti Riddarinn HVI 31
3 Hamar Hveragerdi HMH 28
4 Kría KRI 24
 
5 Hordur HOR 24
6 GG GGI 17
7 Ísbjörninn ISB 6
8 Snæfell SNA 0
Group 2
Sun 20 Aug
Vestmannaeyjar
3-2
ÍH Hafnarfjordur
Tue 22 Aug
Afríka
3-1
SR
Fri 25 Aug
Stokkseyri
2-9
ÍH Hafnarfjordur
Augnablik
6-2
Vatnaliljur
Sat 26 Aug
Vestmannaeyjar
6-4
SR
Ellidi
3-2
KFR
Team / Points
1 Augnablik AUG 38
2 ÍH Hafnarfjordur IHH 37
3 KFS Vestmannaeyjar KFS 33
4 KFR KFR 26
5 Vatnaliljur VAT 24
 
6 Ellidi ELL 17
7 SR SRI 16
8 Stokkseyri STO 13
9 Afríka AFR 6
Group 3
Thu 24 Aug
Kóngarnir
3-7
Úlfarnir
Sat 26 Aug
Skallagrímur
1-4
Ýmir
Árborg
2-1
Hrunamenn
Léttir
3-1
Kormákur / Hvöt
Team / Points
1 Ýmir YKP 35
2 Árborg ARB 30
3 Léttir LET 29
4 Skallagrímur SKA 29
 
5 Kormákur / Hvöt KOH 22
6 Úlfarnir UFC 10
7 Hrunamenn HFC 5
8 Kóngarnir KON 1
Group 4
Fri 25 Aug
KH Hlidarendi
2-2
Mídas
Sat 26 Aug
KB Breidholt
0-7
Álftanes
Álafoss
0-0
Stál-úlfur
UMF Geisli
1-1
Drangley
Team / Points
1 Álftanes ALF 37
2 KH Hlidarendi KHR 30
3 Mídas MID 27
4 Stál-úlfur STA 25
 
5 Drangley DFC 15
6 UMF Geisli GEI 11
7 KB Breidholt KBB 10
8 Álafoss AFC 4
Premier League »
Sun 22 Oct
14:30
Everton
14:30
Arsenal
Sun 22 Oct
17:00
Tottenham Hotspur
17:00
Liverpool
Primera Division »
Sun 22 Oct
20:45
Real Madrid
20:45
Eibar
Sun 22 Oct
12:00
Villarreal
12:00
Las Palmas
Sun 22 Oct
16:15
Celta
16:15
Atlético
Sun 22 Oct
18:30
Leganés
18:30
Athletic
Serie A »
Sun 22 Oct
15:00
Atalanta
15:00
Bologna
Sun 22 Oct
15:00
Benevento
15:00
Fiorentina
Sun 22 Oct
12:30
Chievo
12:30
Hellas Verona
Sun 22 Oct
20:45
Lazio
20:45
Cagliari
Sun 22 Oct
15:00
Milan
15:00
Genoa
Sun 22 Oct
15:00
SPAL
15:00
Sassuolo Calcio
Sun 22 Oct
15:00
Torino
15:00
Roma
Sun 22 Oct
18:00
Udinese
18:00
Juventus
Bundesliga »
Sun 22 Oct
13:30
Köln
13:30
Werder Bremen
Sun 22 Oct
15:30
SC Freiburg
15:30
Hertha BSC
Sun 22 Oct
18:00
Wolfsburg
18:00
Hoffenheim
Ligue 1 »
Sun 22 Oct
21:00
Olympique
21:00
PSG
Sun 22 Oct
15:00
Nice
15:00
Strasbourg
Sun 22 Oct
17:00
Troyes
17:00
Olympique Lyonnais
Liga MX Apertura »
Sun 22 Oct
00:00 finished
Lobos BUAP
3 - 0
Cruz Azul INFO
Sun 22 Oct
00:00 finished
Querétaro
1 - 2
Santos Laguna INFO
Sun 22 Oct
02:00 finished
Tigres UANL
3 - 0
Toluca INFO
Sun 22 Oct
02:06 finished
Pachuca
1 - 0
Puebla INFO
Sun 22 Oct
04:00 Half-Time
América
0 - 0
Necaxa
Sun 22 Oct
19:00
Pumas UNAM
19:00
Monterrey
Serie A »
Sun 22 Oct
21:00
Santos FC
21:00
Atlético GO
Sun 22 Oct
21:00
São Paulo FC
21:00
Flamengo
Sun 22 Oct
21:00
Cruzeiro Belo Hor.
21:00
Atl. Mineiro
Sun 22 Oct
21:00
Atletico PR
21:00
Sport Recife
Sun 22 Oct
21:00
Grêmio Porto Ale.
21:00
Palmeiras
Sun 22 Oct
21:00
Bahía
21:00
Vitória
Sun 22 Oct
23:00
Ponte Preta
23:00
Avaí
Sun 22 Oct
23:00
Chapecoense
23:00
Fluminense Rio Janeiro
Clausura Colombia »
Sun 22 Oct
22:15
Jaguares FC
22:15
Deportivo Cali
Sun 22 Oct
01:00 finished
La Equidad
2 - 2
Independiente Medellin INFO
Sun 22 Oct
02:45 finished
Junior
0 - 1
Santa Fe INFO
Sun 22 Oct
00:30 finished
Deportes Tolima
1 - 0
Atlético Bucaramanga INFO
Torneo de Transición Chile »
Primeira Liga »
Sun 22 Oct
19:00
Desportivo Aves
19:00
Benfica
Sun 22 Oct
17:00
Tondela
17:00
Belenenses
Sun 22 Oct
21:15
Sporting CP
21:15
Chaves
Eredivisie »
Sun 22 Oct
12:30
PSV
12:30
Heracles
Sun 22 Oct
14:30
Feyenoord
14:30
Ajax
Sun 22 Oct
14:30
AZ Alkmaar
14:30
Utrecht
Sun 22 Oct
16:45
Heerenveen
16:45
Vitesse
MLS »
CSL »
Allsvenskan »
Sun 22 Oct
19:00
GIF Sundsvall
19:00
Norrköping
Sun 22 Oct
19:00
IFK Göteborg
19:00
Östersunds FK
Sun 22 Oct
19:00
Djurgårdens
19:00
Häcken
Premier League »
Sun 22 Oct
18:00
Anzhi
18:00
Arsenal Tula
Sun 22 Oct
13:00
Ural Sverdlovskaya
13:00
Akhmat Grozny
Sun 22 Oct
15:30
CSKA Moskva
15:30
Zenit
Championship »
Sun 22 Oct
13:00
Ipswich Town
13:00
Norwich City
Segunda Division »
Sun 22 Oct
20:00
Almería
20:00
Reus Deportiu
Sun 22 Oct
18:00
Rayo Vallecano
18:00
Real Sporting
Sun 22 Oct
12:00
Real Oviedo
12:00
Córdoba
Sun 22 Oct
18:00
Gimnàstic
18:00
Alcorcón
Sun 22 Oct
16:00
Real Valladolid
16:00
Lugo
Super League »
Sun 22 Oct
15:00
Asteras Tripolis
15:00
Panionios
Sun 22 Oct
19:30
Olympiakos Piraeus
19:30
PAOK
Sun 22 Oct
17:15
Platanias
17:15
Larissa FC
Sun 22 Oct
17:15
Apollon Smirnis
17:15
Xanthi
Süper Lig »
Sun 22 Oct
13:00
Sivasspor
13:00
Bursaspor
Sun 22 Oct
18:30
Galatasaray SK
18:30
Fenerbahçe
Sun 22 Oct
15:30
Kayserispor
15:30
Konyaspor
Confederation Cup »
Copa de la Liga de Escocia »
Sun 22 Oct
15:30
Glasgow Rangers
15:30
Motherwell
J1 League »
Sun 22 Oct
10:00
Urawa Reds
10:00
Gamba Osaka
2. Liga »
Czech Liga »
Sun 22 Oct
17:00
Viktoria Plzeň
17:00
Zbrojovka Brno
Sun 22 Oct
18:00
Slavia Praha
18:00
Slovan Liberec
Sun 22 Oct
18:00
Zlin
18:00
Mladá Boleslav
Pro League »
Sun 22 Oct
18:00
Anderlecht
18:00
Genk
Sun 22 Oct
14:30
Club Brugge
14:30
Antwerp
Sun 22 Oct
20:00
Zulte-Waregem
20:00
Waasland-Beveren
Liga I »
Sun 22 Oct
17:00
FC Astra Giurgiu
17:00
Voluntari
Sun 22 Oct
19:45
FCSB
19:45
ACS Poli Timişoara
Clausura Uruguay »

Follow BeSoccer on Facebook