We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Bundesliga »
Sat 21 Oct
15:30
RB Leipzig
15:30
Stuttgart
Sat 21 Oct
15:30
Borussia
15:30
B. Leverkusen
Sat 21 Oct
15:30
Eintracht
15:30
B. Dortmund
Sat 21 Oct
15:30
FC Augsburg
15:30
Hannover 96
Sat 21 Oct
18:30
Hamburger SV
18:30
Bayern München
2. Liga »
Sat 21 Oct
13:00 Playing 48'
Braunschweig
1 - 0
Bochum Videos
Sat 21 Oct
13:00 Playing 50'
Union Berlin
2 - 0
Greuther Fürth Videos
Sat 21 Oct
13:00 Playing 51'
Holstein Kiel
0 - 0
Arminia Bielefeld
3. Liga »
Sat 21 Oct
14:00 Playing 7'
Werder Bremen II
0 - 0
Sportfreunde Lotte
Sat 21 Oct
14:00 Playing 4'
Rot-Weiss Erfurt
0 - 0
Hallescher FC
Sat 21 Oct
14:00 Playing 6'
Paderborn
0 - 0
VfR Aalen
Sat 21 Oct
14:00 Playing 7'
Magdeburg
0 - 1
Unterhaching
Sat 21 Oct
14:00 Playing 4'
Preußen Münster
0 - 0
Karlsruher SC
Sat 21 Oct
14:00 Playing 6'
Würzburger
0 - 0
Wehen Wiesbaden
Sat 21 Oct
14:00 Playing 3'
Meppen
0 - 0
Fortuna Köln
Regionalliga Group 1 »
Sat 21 Oct
14:00 Playing 8'
Seligenporten
0 - 0
FC Pipinsried
Sat 21 Oct
14:00 Playing 6'
Nürnberg II
0 - 0
Wacker Burghausen
Sat 21 Oct
14:00 Playing 7'
Greuther Fürth
0 - 0
Unterföhring
Sat 21 Oct
14:00 Playing 10'
Ingolstadt 04 II
0 - 0
Eichstätt
Sat 21 Oct
14:00 Playing 7'
Rosenheim
0 - 0
Bayreuth SpVgg
Regionalliga Group 2 »
Sat 21 Oct
14:00 Playing 6'
Lübeck
0 - 0
Germania Egestorf
Sat 21 Oct
15:00
Eutin 08
15:00
BSV Schwarz-Weiss rehden
Sat 21 Oct
16:00
Jeddeloh
16:00
Weiche Flensburg
Regionalliga Group 3 »
Sat 21 Oct
14:00 Playing 6'
Borussia Dortmund
0 - 0
Wuppertaler SV
Sat 21 Oct
14:00 Playing 9'
Erndtebrück
0 - 0
Köln II
Sat 21 Oct
14:00 Playing 7'
Viktoria Köln
1 - 0
Wegberg-Beeck
Sat 21 Oct
14:00 Playing 7'
Rödinghausen
0 - 0
Wattenscheid 09
Regionalliga Group 5 »
Sat 21 Oct
13:00 Playing 51'
FSV Frankfurt
3 - 0
Hessen Kassel
Sat 21 Oct
14:00 Playing 7'
Mainz 05 II
0 - 0
Elversberg
Sat 21 Oct
14:00 Playing 10'
Saarbrücken
1 - 0
Stuttgart II
Sat 21 Oct
14:00 Playing 6'
Eintracht
1 - 0
Schott Mainz
Sat 21 Oct
14:00 Playing 7'
Stuttgarter
0 - 0
Rochling Volklingen
Sat 21 Oct
14:00 Playing 7'
TuS Koblenz
0 - 0
Hoffenheim II
Sat 21 Oct
14:00 Playing 7'
Astoria Walldorf
0 - 0
TSV Steinbach
Oberliga Group 1 »
Oberliga Group 2 »
Sat 21 Oct
15:00
Bayern Alzenau
15:00
Neu-Isenburg
Sat 21 Oct
15:00
Baunatal
15:00
Buchonia Flieden
Sat 21 Oct
15:00
VfB Ginsheim
15:00
Ederbergland
Sat 21 Oct
15:00
Vellmar
15:00
Lehnerz
Sat 21 Oct
14:30
Viktoria Griesheim
14:30
SV Steinbach 1920
Sat 21 Oct
15:00
Waldgirmes
15:00
Lohfelden
Sat 21 Oct
15:00
Teutonia WS
15:00
Borussia Fulda
Oberliga Group 3 »
Sat 21 Oct
16:00
Weiden
16:00
Grossbardorf
Sat 21 Oct
14:00
Viktoria
14:00
Jahn Forchheim
Sat 21 Oct
14:00
DJK Gebenbach
14:00
Bayern Hof
Sat 21 Oct
14:00
Würzburger
14:00
Amberg
Sat 21 Oct
15:00
Aubstadt
15:00
Ansbach
Sat 21 Oct
15:00
Erlenbach
15:00
1. FC Sand
Sat 21 Oct
16:00
Schweinfurt 05 II
16:00
Würzburger FV
Oberliga Group 4 »
Sat 21 Oct
14:00
Dachau
14:00
Sonthofen
Sat 21 Oct
14:00
Landsberg
14:00
TSV Schwaben Augsburg
Sat 21 Oct
14:00
Heimstetten
14:00
TSV Kornburg
Sat 21 Oct
14:00
Ismaning
14:00
Kottern
Sat 21 Oct
15:00
Neumarkt
15:00
Schwabmünchen
Sat 21 Oct
14:00
Kirchanschöring
14:00
Pullach
Sat 21 Oct
15:00
Vilzing
15:00
Wolfratshausen
Sat 21 Oct
14:00
TuS Holzkirchen
14:00
Chiemgau Traunstein
Sat 21 Oct
16:00
Hankofen-Hailing
16:00
1860 München II
Oberliga Group 5 »
Sat 21 Oct
13:00
Dassendorf
13:00
Niendorfer TSV
Sat 21 Oct
15:00
Curslack-Neuengamm
15:00
Türkiye
Oberliga Group 6 »
Sat 21 Oct
17:00
Gifhorn
17:00
Vorsfelde
Sat 21 Oct
15:00
Lupo-Martini
15:00
Celle
Oberliga Group 7 »
Oberliga Group 8 »
Sat 21 Oct
14:00
Eilenburg
14:00
Bischofswerdaer
Sat 21 Oct
14:00
VfL Halle
14:00
Barleben
Sat 21 Oct
14:00
International
14:00
Lok Altmark Stendal
Sat 21 Oct
14:00
Plauen
14:00
Askania Bernburg
Sat 21 Oct
14:00
Union Sandersdorf
14:00
Kamenz
Sat 21 Oct
14:00
Schott Jena
14:00
VfB Krieschow
Oberliga Group 9 »
Oberliga Group 10 »
Oberliga Group 11 »
Sat 21 Oct
14:00
Eintracht Trier
14:00
Pirmasens FK
Sat 21 Oct
14:30
Saar Saarbrücken
14:30
TuS RW Koblenz
Sat 21 Oct
15:00
Karbach
15:00
Kaiserslautern II
Sat 21 Oct
17:00
Hertha Wiesbach
17:00
Homburg
Sat 21 Oct
15:30
FSV Jägersburg
15:30
Salmrohr
Sat 21 Oct
15:30
Mechtersheim
15:30
Morlautern
Sat 21 Oct
15:30
Pfeddersheim
15:30
Engers 07
Sat 21 Oct
16:00
Eppelborn
16:00
Dudenhofen
Oberliga Group 13 »
Sat 21 Oct
14:00
Göppinger SV
14:00
Reutlingen
Sat 21 Oct
15:00
Sandhausen II
15:00
Spielberg
Sat 21 Oct
15:30
TSG Backnang
15:30
Villingen
Sat 21 Oct
15:30
Balingen
15:30
Weinheim
Sat 21 Oct
15:30
CfR Pforzheim
15:30
Bissingen
Sat 21 Oct
15:30
Freiberg
15:30
Bahlinger SC
Sat 21 Oct
15:30
Neckarsulmer SU
15:30
Astoria Walldorf II
Sat 21 Oct
15:30
Oberachern
15:30
Ravensburg
Oberliga Group 14 »
Bundesliga
Fri 20 Oct
Schalke 04
2-0
Mainz 05
Sat 21 Oct
RB Leipzig
15:30
Stuttgart
Borussia
15:30
B. Leverkusen
Eintracht
15:30
B. Dortmund
FC Augsburg
15:30
Hannover 96
Hamburger SV
18:30
Bayern München
Sun 22 Oct
Köln
13:30
Werder Bremen
SC Freiburg
15:30
Hertha BSC
Wolfsburg
18:00
Hoffenheim
Team / Points
1 B. Dortmund BVB 19
2 Bayern München BYM 17
3 RB Leipzig RBL 16
4 Schalke 04 S04 16
5 Hoffenheim HOF 15
6 Borussia Monchengladbach MON 14
7 Eintracht Frankfurt EIN 13
8 FC Augsburg AUG 12
9 Hannover 96 HAN 12
 
10 Stuttgart STU 10
11 Mainz 05 M05 10
12 B. Leverkusen LEV 9
13 Hertha BSC HER 9
14 Wolfsburg WOL 8
15 Hamburger SV HSV 7
16 SC Freiburg SCF 7
17 Werder Bremen BRE 4
18 Köln COL 1
2. Liga
Fri 20 Oct
Ingolstadt 04
3-0
Heidenheim
Fortuna
1-0
Darmstadt 98
Sat 21 Oct
Braunschweig
1-0
Bochum
Union Berlin
2-0
Greuther Fürth
Holstein Kiel
0-0
Arminia Bielefeld
Sun 22 Oct
Nürnberg
13:30
Dynamo Dresden
Kaiserslautern
13:30
MSV Duisburg
Erzgebirge Aue
13:30
Jahn Regensburg
Mon 23 Oct
Sandhausen
20:30
FC St. Pauli
Team / Points
1 Fortuna Düsseldorf F95 28
2 Holstein Kiel HOL 23
3 1. FC Union Berlin UNB 21
4 Nürnberg FCN 19
5 Arminia Bielefeld ARB 18
6 Sandhausen SVS 17
7 FC St. Pauli STP 17
8 Braunschweig EBT 15
9 Darmstadt 98 DAR 15
 
10 Ingolstadt 04 ING 14
11 Dynamo Dresden SGD 13
12 Erzgebirge Aue ERZ 13
13 Bochum BOC 13
14 Jahn Regensburg SSV 9
15 MSV Duisburg MSV 9
16 Heidenheim HEI 8
17 Greuther Fürth SGF 7
18 Kaiserslautern KAI 6
Group 1
Fri 20 Oct
Schweinfurt
3-0
VfR Garching
Illertissen
2-0
Augsburg II
Buchbach
1-1
Memmingen
Sat 21 Oct
Seligenporten
0-0
FC Pipinsried
Nürnberg II
0-0
Wacker Burghausen
Greuther Fürth
0-0
Unterföhring
Ingolstadt 04 II
0-0
Eichstätt
Rosenheim
0-0
Bayreuth SpVgg
Sun 22 Oct
1860 München
15:00
Bayern München
Team / Points
1 1860 München 186 38
2 Ingolstadt 04 II ING 30
3 Illertissen ILL 29
4 Schweinfurt SCH 28
5 Nürnberg II NUR 26
6 Augsburg II AUG 24
7 Wacker Burghausen WAC 23
8 Buchbach BUC 23
9 VfR Garching VRG 23
10 Bayern München II BAY 22
 
11 Rosenheim ROS 21
12 Schalding-Heining SCH 21
13 Bayreuth SpVgg BAY 20
14 Greuther Fürth II GRE 19
15 FC Pipinsried FCP 18
16 Seligenporten SEL 16
17 Eichstätt EIC 15
18 Memmingen MEM 13
19 Unterföhring UNT 6
Group 2
Fri 20 Oct
Drochtersen Assel
1-1
Eintracht
Hannover 96 II
2-2
Havelse
Sat 21 Oct
Lübeck
0-0
Germania Egestorf
Eutin 08
15:00
Schwarz-Weiss
Jeddeloh
16:00
Weiche Flensburg
Sun 22 Oct
Hamburger SV II
13:00
VfB Oldenburg
Wolfsburg II
14:00
Altona 93
St. Pauli II
14:00
LSK Hansa
Borussia
15:00
Eintracht
Team / Points
1 Hamburger SV II HAM 32
2 Jeddeloh JED 25
3 Wolfsburg II WOL 24
4 Weiche Flensburg WEI 23
5 Eintracht Norderstedt EIN 20
6 Lübeck LUB 19
7 St. Pauli II STP 18
8 Eintracht Braunschweig II EIB 18
9 Germania Egestorf GER 16
 
10 Drochtersen / Assel DRO 16
11 Hannover 96 II HAN 15
12 LSK Hansa LSK 13
13 Havelse HAV 13
14 VfB Oldenburg VFB 10
15 Borussia Hildesheim BOR 9
16 Altona 93 ALT 9
17 BSV Schwarz-Weiss rehden BSV 8
18 Eutin 08 EUT 4
Group 3
Fri 20 Oct
Fortuna
0-0
KFC Uerdingen 05
Verl
2-1
Westfalia Rhynern
Borussia
0-4
Wiedenbrück
Sat 21 Oct
Borussia Dortmund
0-0
Wuppertaler SV
Erndtebrück
0-0
Köln II
Viktoria Köln
1-0
Wegberg-Beeck
Rödinghausen
0-0
Wattenscheid 09
Sun 22 Oct
Alemannia Aachen
17:00
RW Essen
Mon 23 Oct
Rot-Weiß
20:15
Bonner SC
Team / Points
1 KFC Uerdingen 05 KFC 27
2 Viktoria Köln VIK 26
3 Wuppertaler SV WUP 23
4 Borussia Dortmund II BOR 22
5 Rödinghausen ROD 21
6 Wiedenbrück WIE 21
7 Fortuna Düsseldorf II FOR 21
8 Borussia Mönchengladbach II BOR 20
9 Rot-Weiß Oberhausen ROT 20
 
10 Alemannia Aachen AAA 18
11 Verl VER 18
12 Wattenscheid 09 WAT 17
13 Wegberg-Beeck WEG 16
14 RW Essen ROT 13
15 Bonner SC BSC 11
16 Erndtebrück ERN 9
17 Köln II DIE 7
18 Westfalia Rhynern WER 6
Group 1
Fri 20 Oct
Brinkumer SV
2-2
Oberneuland
Habenhauser FV
3-0
VfL Bremen
Sat 21 Oct
Aumund-Vegesack
14:00
Blumenthaler SV
Grolland
15:00
Bremer SV
OSC Bremerhaven
15:00
Werder Bremen III
Sun 22 Oct
Geestemünde
11:00
Leher TS
BTS Neustadt
13:30
Vatan Sport
Hastedt
15:00
Schwachhausen
Team / Points
1 Bremer SV BRE 33
2 Hastedt HAS 27
3 Oberneuland OBE 24
4 Brinkumer SV BRI 23
5 Blumenthaler SV BLU 22
6 Schwachhausen SCH 18
7 Werder Bremen III WER 15
8 SG Aumund-Vegesack SGA 14
 
9 Habenhauser FV HAB 14
10 Leher TS LEH 13
11 OSC Bremerhaven OSC 13
12 VfL Bremen VFL 12
13 Vatan Sport VAT 7
14 Geestemünde GEE 7
15 Grolland GRO 7
16 BTS Neustadt BTN 5

Follow BeSoccer on Facebook