We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
1

All leagues and competitions in French Polynesia

Super League
Sat 13 May
Vénus
0-1
Tefana
Central Tahiti
2-2
Dragon
Roniu
6-2
Pirae
Manu Ura
1-0
Olympic Mahina
Tahiti U17
0-1
Aorai
team / Points
1 Tefana TEF 69
2 Dragon DRA 64
3 Vénus VEN 53
4 Central Tahiti CEN 52
5 Roniu RON 34
 
6 Pirae PIR 31
7 Manu Ura MAN 30
8 Aorai AOR 28
9 Olympic Mahina OLY 23
10 Tahiti U17 TAH 7
Confederations Cup Group 1 »
Sat 24 Jun
17:00 Finished
México
2 - 1
Rusia INFO Videos
Sat 24 Jun
17:00 Finished
New Zealand
0 - 4
Portugal INFO Videos
Primera Division »
Friendly »
Sat 24 Jun
19:00 Playing 12'
Westkapelle
0 - 1
Club Brugge
Sat 24 Jun
17:00 Finished
Zelzate
0 - 6
Lokeren INFO
Sat 24 Jun
19:00 Playing 16'
Vrasene
0 - 2
Waasland-Beveren
Sat 24 Jun
10:30 Finished
Petrin Plzen
0 - 2
Viktoria Plzeň INFO
Sat 24 Jun
14:00 Finished
Slovan Liberec
0 - 0
Oberlausitz Neugersdorf INFO
Sat 24 Jun
15:00 Finished
St. Johnstone
2 - 0
Connah's Quay INFO
Sat 24 Jun
16:30 Finished
Velke Hamry
0 - 10
Jablonec INFO
Sat 24 Jun
18:00
Rijmenam
18:00
Mechelen
Sat 24 Jun
16:30 Finished
Thun
1 - 0
Neuchâtel Xamax INFO
Sat 24 Jun
17:00 Finished
St. Gallen
2 - 3
Rheindorf Altach INFO
Sat 24 Jun
18:00 Playing 59'
Sturm Graz
1 - 1
CSKA Moskva
Sat 24 Jun
11:00 Finished
Karviná
1 - 3
Baník Ostrava INFO
Sat 24 Jun
13:00 Finished
Midtjylland
1 - 0
Aalborg BK INFO
Sat 24 Jun
11:00 Finished
Slovácko
3 - 0
Zlaté Moravce INFO
Sat 24 Jun
10:00 Finished
Sigma Olomouc
2 - 2
SFC Opava INFO
Sat 24 Jun
10:30 Postponed
Proboštov
10:30
Teplice
Sat 24 Jun
10:00 Finished
Slavia Praha
2 - 1
Viktoria Žižkov INFO
Sat 24 Jun
10:30 Finished
Pardubice
2 - 0
Slovan Liberec Sub 21 INFO
Sat 24 Jun
13:00 Finished
Randers
3 - 0
Skive INFO
Sat 24 Jun
16:00 Finished
Voorwaarts
1 - 3
KV Oostende INFO
Sat 24 Jun
18:00 Playing 51'
FCM Traiskirchen
0 - 3
Rapid Wien
Sat 24 Jun
18:00 Playing 63'
Zenit
0 - 1
Ludogorets
Sat 24 Jun
15:00 Finished
FK Krasnodar
1 - 0
SKA-Khabarovsk INFO
Sat 24 Jun
12:00 Postponed
Tosno
12:00
Spartak Moscow II
Sat 24 Jun
16:00 Finished
Kukësi
0 - 7
Wolfsberger AC INFO
Sat 24 Jun
17:00 Finished
Wiener Neustadt
0 - 4
LASK Linz INFO
Sat 24 Jun
17:00 Finished
Chiasso
0 - 3
Sion INFO
Sat 24 Jun
17:00 Finished
Rüti 1930
0 - 5
Zurich INFO
Sat 24 Jun
18:00 Playing 54'
Drongen
0 - 3
KAA Gent
Sat 24 Jun
19:00 Playing 7'
Aywaille
0 - 0
Standard de Liège
Sat 24 Jun
17:00 Finished
Amkar Perm
2 - 0
Aluminij INFO
Sat 24 Jun
10:30 Finished
Teplice
8 - 0
Banik Modlany INFO
Sat 24 Jun
09:00
Tambov
09:00
Tyumen
Sat 24 Jun
19:00 Playing 15'
Zwarte Leeuw
0 - 1
Antwerp
Sat 24 Jun
10:00 Finished
Mladá Boleslav
1 - 2
Varnsdorf INFO
Sat 24 Jun
12:00 Finished
Hradec Králové
0 - 3
Bohemians 1905 INFO
Sat 24 Jun
15:00 Finished
Sportfreunde Lotte
3 - 2
Wiedenbrück INFO
Sat 24 Jun
14:00 Finished
Viktoria Griesheim
0 - 4
Wehen Wiesbaden INFO
Sat 24 Jun
14:30 Finished
FSV Treuen
0 - 25
Erzgebirge Aue INFO
Sat 24 Jun
15:00 Finished
Chemnitzer
2 - 0
Baník Sokolov INFO
Sat 24 Jun
15:30 Finished
Frýdek-Místek
1 - 1
Vitkovice INFO
Sat 24 Jun
17:00 Finished
Maccabi Tel Aviv
3 - 0
FC Spartak Trnava INFO
Sat 24 Jun
18:00 Playing 59'
Arka Gdynia
1 - 1
APOEL
Sat 24 Jun
18:00 Playing 59'
Újpest FC
1 - 0
Ried
Segunda Playoffs »
Sat 24 Jun
21:00
Getafe
21:00
Tenerife
MLS »
Sat 24 Jun
02:00 Finished
Toronto FC
2 - 0
New England Revolution INFO
Sat 24 Jun
03:00 Finished
Houston Dynamo
1 - 1
FC Dallas INFO
Sat 24 Jun
19:30
New York RB
19:30
New York City
CSL »
Sat 24 Jun
09:30 Finished
Liaoning Whowin
1 - 2
Tianjin Quanjian INFO
Sat 24 Jun
09:30 Finished
Yanbian
0 - 2
Shanghai Shenhua INFO
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Shandong Luneng
2 - 2
Guizhou Zhicheng INFO
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Chongqing Lifan
1 - 1
Changchun Yatai INFO
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Tianjin Teda
1 - 2
Guangzhou R&F INFO
Tercera Playoffs »
Sat 24 Jun
20:00
Olímpic Xàtiva
20:00
Écija Balompié
Sat 24 Jun
19:00 Playing 15'
Peña Sport
0 - 1
Náxara
Sat 24 Jun
18:00 Playing 60'
At. Malagueño
1 - 0
Unión Adarve
Sat 24 Jun
18:30 Half-Time
Atl. Astorga
1 - 1
CD Vitoria
Apertura Uruguay Group 2 »
Sat 24 Jun
20:00
Rampla Juniors
20:00
Fénix
Sat 24 Jun
23:00
Peñarol
23:00
Plaza Colonia
Sat 24 Jun
20:00
Danubio
20:00
Racing Montevideo
Primera B Nacional »
Sat 24 Jun
20:00
Nueva Chicago
20:00
Los Andes
Sat 24 Jun
19:05 Playing 7'
Brown Adrogue
0 - 0
Guillermo Brown
Eliteserien »
Sat 24 Jun
18:00 Playing 58'
Valerenga IF Oslo
3 - 1
Lillestrom SK
Serie B Brazil »
Sat 24 Jun
21:30
Ceará
21:30
Oeste
Sat 24 Jun
21:30
Santa Cruz Recife
21:30
Figueirense Florianopolis
Sat 24 Jun
02:30 Finished
Criciuma EC
2 - 1
Paraná INFO
Sat 24 Jun
21:30
Goiás EC
21:30
Vila Nova
Sat 24 Jun
21:30
Brasil de Pelotas
21:30
Internacional Porto Alegre
Sat 24 Jun
21:30
Londrina
21:30
EC Juventude
Sat 24 Jun
01:30 Finished
Boa EC
2 - 1
ABC INFO
Sat 24 Jun
02:30 Finished
Luverdense
0 - 3
América Mineiro INFO
Sat 24 Jun
00:15 Finished
CRB
2 - 1
Paysandu Belém INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Sat 24 Jun
21:00
Real Potosí
21:00
Blooming
Sat 24 Jun
23:15
San José Oruro
23:15
J. Wilstermann
Soccer League »
Sat 24 Jun
01:00 Finished
Serbian White Eag.
0 - 0
Royal Toronto INFO
Sat 24 Jun
02:15 Playing 11'
York Region Shoot.
0 - 0
Vorkuta
Premier League »
Sat 24 Jun
16:00 Finished
Krumkachy
0 - 1
Dinamo Minsk INFO
Sat 24 Jun
17:00 Finished
Torpedo Zhodino
1 - 2
Shakhtyor Salihorsk INFO
Sat 24 Jun
18:00 Playing 59'
Gomel
0 - 1
Minsk
League One »
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Mongol Zhongyou
4 - 1
Xinjiang Tianshan INFO
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Hangzhou Greentown
1 - 2
Beijing Renhe INFO
Sat 24 Jun
09:00 Finished
Yunnan Lijiang
4 - 4
Wuhan Zall INFO
Sat 24 Jun
13:30 Finished
Baoding Yingli
1 - 3
Dalian Yifang INFO
Sat 24 Jun
13:45 Finished
Meizhou Meixian T.
1 - 2
Qingdao Huanghai INFO
Sat 24 Jun
13:35 Finished
Beijing
3 - 0
Zhejiang Yiteng INFO
Primera B Metro. »
Sat 24 Jun
17:00 Finished
Almirante Brown
2 - 2
Excursionistas INFO
Sat 24 Jun
20:30
Atlanta
20:30
Comunicaciones Bs As
Sat 24 Jun
22:00
CA Estudiantes
22:00
Acassuso
Sat 24 Jun
20:30
Dep. Riestra
20:30
Talleres R. Escalada
Sat 24 Jun
20:30
Fénix Bs As
20:30
UAI Urquiza
Sat 24 Jun
21:05
Platense
21:05
Villa San Carlos
Sat 24 Jun
20:30
San Telmo
20:30
Dep. Español
Copa Sudafricana »
Premier League »
Sat 24 Jun
19:30
Limerick
19:30
St Patrick's
Serie C Group 1 »
Sat 24 Jun
21:00
Confiança
21:00
Botafogo PB
Sat 24 Jun
23:00
Remo
23:00
Moto Club MA

Follow BeSoccer on Facebook