We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Czech Liga
Fri 17 Nov
Sparta Praha
1-0
Vysocina Jihlava
Sat 18 Nov
Zbrojovka Brno
1-0
Teplice
Slovan Liberec
2-1
Baník Ostrava
Sigma Olomouc
2-0
Zlin
Slavia Praha
5-0
FK Dukla Praha
Slovácko
1-4
Viktoria Plzeň
Sun 19 Nov
Karviná
2-1
Jablonec
Mladá Boleslav
1-2
Bohemians 1905
Team / Points
1 Viktoria Plzeň VKP 42
2 Sigma Olomouc SIG 29
3 Slavia Praha SLP 28
4 Slovan Liberec SLI 26
5 Sparta Praha SPA 25
6 Bohemians 1905 BOH 21
7 Jablonec JAB 20
8 Teplice TEP 19
 
9 Mladá Boleslav MBO 17
10 Zlin ZLI 16
11 FK Dukla Praha DUK 16
12 Karviná KAR 11
13 Zbrojovka Brno ZBR 11
14 Vysocina Jihlava VJI 10
15 Slovácko SLO 9
16 Baník Ostrava BAN 8
FNL
Fri 17 Nov
Pardubice
1-2
Pribram
SFC Opava
3-2
Hradec Králové
Ústí nad Labem
0-1
Frýdek-Místek
Znojmo
2-1
Olympia Hradec Kr.
Sat 18 Nov
Třinec
1-1
České
MAS Táborsko
1-2
Varnsdorf
Sun 19 Nov
Viktoria Žižkov
0-1
Vlašim
Baník Sokolov
1-0
Vitkovice
Team / Points
1 Třinec TRI 30
2 SFC Opava OPA 28
3 České Budějovice ESK 28
4 Pribram PRI 26
5 Pardubice PAR 25
6 Znojmo ZNO 24
7 Baník Sokolov SOK 21
8 Hradec Králové HRA 21
 
9 Vlašim FCV 20
10 Olympia Hradec Králové OLY 20
11 MAS Táborsko FKM 18
12 Viktoria Žižkov VIZ 16
13 Varnsdorf SLO 15
14 Vitkovice VIT 13
15 Ústí nad Labem UST 12
16 Frýdek-Místek FRY 11
Group 2
Fri 27 Oct
Kromeriz
3-2
Viktoria
Sat 28 Oct
Hodonín-Šardice
1-2
Hlučín
Líšeň
2-1
Jiskra Rýmařov
Mohelnice
6-1
HFK Olomouc
Odra Petřkovice
0-2
Uničov
Vyškov
4-0
Uherský Brod
Sun 29 Oct
Velké
1-2
Prostějov
Sun 03 Jun
Valašské
17:00
Spartak Hulín
Team / Points
1 Velké Meziříčí VEL 32
2 Prostějov PRO 27
3 Kromeriz KFK 27
4 Vyškov VYS 26
5 Líšeň LIS 22
6 Valašské Meziříčí VAL 21
7 Hlučín HLU 20
8 Spartak Hulín SPA 17
 
9 Uničov UNI 16
10 Jiskra Rýmařov JIS 15
11 Hodonín-Šardice HOD 15
12 Uherský Brod UHE 15
13 Viktoria Otrokovice VIK 11
14 Odra Petřkovice ODR 10
15 Mohelnice MOH 9
16 HFK Olomouc HFK 7
Group 1
Fri 17 Nov
Aritma Praha
2-1
Klatovy
Malše Roudné
1-1
Mariánské
Cesky Krumlov
3-1
Hořovicko
Sat 18 Nov
Přeštice
1-0
Rakovník
Petrin Plzen
3-0
SK Jankov
Olympie Brezova
4-2
Tatran Sedlčany
Spartak Sobeslav
1-2
Dobris
Doubravka
3-3
Karlovy Vary
Team / Points
1 Karlovy Vary KAR 35
2 Dobris DFK 25
3 Mariánské Lázně MAR 24
4 Olympie Brezova OLY 24
5 Rakovník RAK 23
6 Aritma Praha ARI 23
7 Tatran Sedlčany TAT 22
8 Spartak Sobeslav SOB 19
 
9 SK Jankov SKJ 19
10 Hořovicko HOO 19
11 Cesky Krumlov SLA 19
12 Klatovy KLA 18
13 Malše Roudné MAL 18
14 Doubravka DOU 17
15 Petrin Plzen SPP 16
16 Přeštice PRE 16
Group 2
Fri 17 Nov
Motorlet Praha
1-1
Český Brod
Chomutov
1-1
SK Kladno
Baník Souš
2-1
Sokol Hostouň
Sat 18 Nov
SK Hrobce
3-3
Tatran Rakovnik
Úvaly
6-1
Nový Bor
Ceská Lípa
0-3
Ostrá
Velvary
2-0
Neratovice-Byškov
Sun 19 Nov
Meteor Praha
2-2
FK Louny
Team / Points
1 Velvary VEL 36
2 Baník Souš BAN 30
3 Neratovice-Byškovice NER 30
4 Český Brod ESK 28
5 Sokol Hostouň HOS 28
6 Ostrá OST 27
7 Úvaly UVA 27
8 Motorlet Praha MOT 26
 
9 SK Kladno SKK 25
10 Chomutov CHO 24
11 Ceská Lípa ACL 18
12 FK Louny LOU 15
13 Meteor Praha MET 14
14 TJ Tatran Rakovnik TAT 9
15 SK Hrobce HRO 4
16 Nový Bor NOV 1
Group 5
Fri 17 Nov
Nový Jičín
13:30
Slavičín
Sat 18 Nov
Jeseník
13:00
Hranice
Dolní Benešov
13:30
Opava II
Nové Sady
13:30
Šternberk
Sun 19 Nov
Sokol Ústí
10:00
Bohumin Bospor
Havířov
10:15
FC Vsetín
Brumov
10:15
Lokomotiva
Frýdlant
13:30
Kozlovice
Team / Points
1 Sokol Ústí SOK 31
2 Dolní Benešov DOL 29
3 Kozlovice KOZ 27
4 Slavičín SLA 27
5 Havířov HAV 25
6 Opava II OPA 22
7 Nový Jičín NOV 22
8 Bohumin Bospor BOS 21
 
9 Frýdlant FRY 21
10 Nové Sady NSO 20
11 Jeseník JES 20
12 FC Vsetín VSE 17
13 Brumov BRU 15
14 Hranice HRA 13
15 Šternberk STE 12
16 Lokomotiva Petrovice LOK 8
UCL Group 5 »
Tue 21 Nov
18:00 Playing 29'
Spartak Moskva
0 - 0
Maribor
Tue 21 Nov
20:45
Sevilla
20:45
Liverpool
UCL Group 6 »
Tue 21 Nov
20:45
Man. City
20:45
Feyenoord
Tue 21 Nov
20:45
Napoli
20:45
Shakhtar Donetsk
UCL Group 7 »
Tue 21 Nov
18:00 Playing 28'
Beşiktaş
0 - 0
Porto
Tue 21 Nov
20:45
Monaco
20:45
RB Leipzig
UCL Group 8 »
Tue 21 Nov
20:45
APOEL
20:45
Real Madrid
Tue 21 Nov
20:45
B. Dortmund
20:45
Tottenham Hotspur
Primera Division »
Tue 21 Nov
01:30 finished
CA Huracán
1 - 0
Vélez Sarsfield INFO
Uefa Youth League »
Tue 21 Nov
16:00 finished
Ajax Sub 19
0 - 2
Legia Warszawa Sub-19 INFO
Tue 21 Nov
17:00 Playing 73'
Nitra Sub 19
3 - 0
Shakhtyor Soligorsk Sub 19
Tue 21 Nov
18:00 Playing 26'
Salzburg Sub-19
0 - 0
Sparta Praha Sub 19
Uefa Youth League Group 5 »
Tue 21 Nov
12:00 finished
Spartak Moskva Su.
5 - 0
Maribor U19 INFO
Tue 21 Nov
16:00 finished
Sevilla Sub-19
0 - 4
Liverpool U19 INFO
Uefa Youth League Group 6 »
Tue 21 Nov
15:45 finished
Man. City Sub 19
0 - 0
Feyenoord Sub 19 INFO
Tue 21 Nov
14:00 finished
Napoli U19
1 - 2
Shakhtar Donetsk U19 INFO
Uefa Youth League Group 7 »
Tue 21 Nov
12:00 finished
Beşiktaş Sub-19
0 - 1
Oporto U19 INFO
Tue 21 Nov
15:00 finished
Monaco Sub 19
2 - 2
RB Leipzig Sub 19 INFO
Uefa Youth League Group 8 »
Tue 21 Nov
15:00 finished
APOEL U19
0 - 3
Real Madrid U19 INFO
Tue 21 Nov
14:00 finished
Borussia Dortmund
1 - 3
Tottenham Sub 19 INFO
Championship »
Tue 21 Nov
20:45
Aston Villa
20:45
Sunderland
Tue 21 Nov
20:45
Barnsley
20:45
Cardiff City
Tue 21 Nov
20:45
Brentford
20:45
Burton Albion
Tue 21 Nov
20:45
Bristol City
20:45
Preston North End
Tue 21 Nov
20:45
Derby County
20:45
Queens Park Rangers
Tue 21 Nov
20:45
Millwall
20:45
Hull City
Tue 21 Nov
20:45
Nottingham Forest
20:45
Norwich City
Tue 21 Nov
20:45
Sheffield United
20:45
Fulham
Tue 21 Nov
21:00
Bolton Wanderers
21:00
Reading
Friendly »
Tue 21 Nov
18:30
Ajax
18:30
Borussia Monchengladbach
Tue 21 Nov
11:30 finished
NK Slaven Belupo
5 - 3
NK Radnik Sesvete INFO
Tue 21 Nov
13:00 finished
Wisla Kraków
2 - 3
Puszcza Niepolomice INFO
Copa Escocia »
Tue 21 Nov
20:45
Queen South
20:45
Montrose
Serie B Brazil »
League One »
Primera B Nacional »
Tue 21 Nov
00:30 finished
Dep. Santamarina
1 - 0
Villa Dálmine INFO
Tue 21 Nov
01:05 finished
JU Gualeguaychu
1 - 0
Deportivo Morón INFO
League Two »
Copa Lega Pro »
Tue 21 Nov
20:30
Calcio Padova 1910
20:30
Triestina
Tue 21 Nov
14:30 finished
Paganese
1 - 0
Juve Stabia INFO
Tue 21 Nov
16:30 finished
Lecce
2 - 1
Bisceglie INFO
Tue 21 Nov
14:30 finished
Matera
3 - 2
Reggina INFO
Tue 21 Nov
14:30 finished
Trapani
1 - 0
Siracusa INFO
PSL »
Segunda División México Group 1 »
First Division »
Conference »
Tue 21 Nov
20:45
Bromley
20:45
Aldershot Town
Tue 21 Nov
20:45
Dagenham Redbridge
20:45
Dover Athletic
Tue 21 Nov
20:45
Eastleigh
20:45
Maidenhead United
Tue 21 Nov
20:45
Gateshead
20:45
Barrow
Tue 21 Nov
20:45
Hartlepool United
20:45
FC Halifax Town
Tue 21 Nov
20:45
Leyton Orient
20:45
Chester
Tue 21 Nov
20:45
Macclesfield Town
20:45
Tranmere Rovers
Tue 21 Nov
20:45
Maidstone United
20:45
Boreham Wood
Tue 21 Nov
20:45
Sutton United
20:45
Torquay United
Tue 21 Nov
20:45
Woking
20:45
Ebbsfleet United
Tue 21 Nov
20:45
Fylde
20:45
Guiseley
Tue 21 Nov
20:45
Wrexham
20:45
Solihull Moors
Conference South »
Tue 21 Nov
20:45
Bognor Regis Town
20:45
Oxford City
Tue 21 Nov
20:45
Braintree Town
20:45
Truro City
Tue 21 Nov
20:45
East Thurrock Uni.
20:45
Gloucester City
Tue 21 Nov
20:45
Havant
20:45
Chelmsford City
Tue 21 Nov
20:45
Dartford
20:45
Wealdstone
Conference North »
Primera B Metro. »
Tue 21 Nov
21:00
Barracas Central
21:00
Tristán Suárez
Tue 21 Nov
21:00
Fénix Bs As
21:00
Atlanta
Serie D Group 7 »
Tue 21 Nov
14:30 finished
Ostia Mare Lidoca.
3 - 0
Lanusei INFO
Non League Premier Group 1 »
Non League Premier Group 3 »
Tue 21 Nov
16:00 Playing 45'
Hereford
0 - 0
St Ives Town

Follow BeSoccer on Facebook