We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Premier League
Fri 20 Oct
Krumkachy
0-3
FK Gorodeya
Sat 21 Oct
Naftan Novopolotsk
0-4
Dinamo Brest
Neman Grodno
3-0
Gomel
Sun 22 Oct
Dinamo Minsk
0-0
Slavia
Slutsk
1-3
Isloch
Vitebsk
1-2
Shakhtyor
Mon 23 Oct
Dnepr Mogilev
0-2
BATE Borisov
Torpedo Zhodino
1-1
Minsk
Team / Points
1 Shakhtyor Salihorsk SHA 59
2 BATE Borisov BAT 57
3 Dinamo Minsk DNM 56
4 Torpedo Zhodino TOR 45
5 Neman Grodno NEM 43
6 Slutsk FKS 43
7 Dinamo Brest DIN 41
8 Vitebsk VIT 37
 
9 FK Gorodeya FKG 34
10 Gomel GOM 28
11 Dnepr Mogilev DNP 22
12 Krumkachy FKK 22
13 Minsk MIN 22
14 Slavia SLA 20
15 Isloch ISL 18
16 Naftan Novopolotsk NAF 9
1. Division
Sat 21 Oct
Lokomotiv Gomel
13:00
Baranovichi
Osipovichy
0-1
Granit
Belshina Bobruisk
1-2
Luch Minsk
Smolevichy
1-0
FC Slonim
Khimik Svetlogorsk
3-0
Zorka-BDU
Tarpeda
6-0
FK Smorgon
FK Lida
0-0
FK Orsha
Volna
2-0
Neman-Agro
Team / Points
1 Luch Minsk LMI 64
2 Smolevichy SMO 52
3 Tarpeda TAR 51
4 Granit Mikashevichi GRA 45
5 Lokomotiv Gomel GOM 44
6 Belshina Bobruisk BEL 42
7 Volna VOL 40
8 Zorka-BDU ZOR 38
 
9 Khimik Svetlogorsk KHI 35
10 FC Slonim FCS 33
11 FK Orsha ORS 32
12 Baranovichi BAR 29
13 FK Lida LID 27
14 FK Smorgon FCS 27
15 Osipovichy OSI 22
16 Neman-Agro NEM 16
Tercera Bielorrusia
Sat 21 Oct
Kletsk
8-1
Energosbyt-BSATU
Dyushh-DSK
0-3
Oshmyany
Lyuban
0-3
Rechytsa
Molodechno
6-1
SDJuShOR-8
Yua-Stroy
3-1
FK Uzda
Sun 22 Oct
SMI Autotrans
13:00
Victoria Maryina
SDJuShOR-3
13:00
Čist́
Team / Points
1 Yua-Stroy YUA 62
2 Čist́ CIS 56
3 Kletsk KLE 51
4 Oshmyany OSH 49
5 Rechytsa REC 43
6 Molodechno MOL 42
7 Victoria Maryina VIM 41
 
8 SMI Autotrans AUT 33
9 Energosbyt-BSATU BSA 29
10 FK Uzda FKU 28
11 Lyuban LYU 21
12 Dyushh-DSK DYU 16
13 SDJuShOR-8 SHO 10
14 SDJuShOR-3 JUS 9
Serie A »
Tue 24 Oct
20:45
Inter
20:45
Sampdoria
Copa del Rey »
Tue 24 Oct
19:30
Cartagena
19:30
Sevilla
Tue 24 Oct
21:30
Real Murcia
21:30
Barcelona
Tue 24 Oct
20:30
Real Zaragoza
20:30
Valencia
Tue 24 Oct
19:30
Numancia
19:30
Málaga
Tue 24 Oct
21:30
Cádiz
21:30
Real Betis
Tue 24 Oct
20:30
Getafe
20:30
Alavés
Serie A »
Tue 24 Oct
00:00 finished
Botafogo
2 - 1
Corinthians INFO
DFB Pokal »
Tue 24 Oct
20:45
Schweinfurt
20:45
Eintracht Frankfurt
Tue 24 Oct
20:45
Magdeburg
20:45
B. Dortmund
Tue 24 Oct
18:30
Paderborn
18:30
Bochum
Tue 24 Oct
18:30
Wehen Wiesbaden
18:30
Schalke 04
Tue 24 Oct
18:30
Fortuna
18:30
Borussia Monchengladbach
Tue 24 Oct
20:45
Mainz 05
20:45
Holstein Kiel
Tue 24 Oct
18:30
B. Leverkusen
18:30
1. FC Union Berlin
Tue 24 Oct
20:45
Greuther Fürth
20:45
Ingolstadt 04
Capital One Cup »
Tue 24 Oct
20:45
AFC Bournemouth
20:45
Middlesbrough
Tue 24 Oct
20:45
Leicester
20:45
Leeds
Tue 24 Oct
21:00
Man. City
21:00
Wolverhampton Wanderers
Tue 24 Oct
20:45
Arsenal
20:45
Norwich City
Tue 24 Oct
20:45
Swansea City
20:45
Man. Utd
Tue 24 Oct
20:45
Bristol City
20:45
Crystal Palace
Coupe de la Ligue »
Tue 24 Oct
21:05
Guingamp
21:05
Montpellier
Tue 24 Oct
18:45
Lorient
18:45
Caen
Copa Argentina »
Tue 24 Oct
02:10 finished
Olimpo
0 - 1
Deportivo Morón INFO
Taça da Liga Group 4 »
Tue 24 Oct
21:15
Porto
21:15
Leixões
KNVB Beker »
Tue 24 Oct
19:45
Fortuna Sittard
19:45
Go Ahead Eagles
Tue 24 Oct
18:30
NEC Nijmegen
18:30
Achilles 29
Tue 24 Oct
19:45
PEC Zwolle
19:45
Kozakken Boys
Tue 24 Oct
19:45
Katwijk
19:45
VVSB
Tue 24 Oct
19:45
GVVV
19:45
Koninklijke HFC
Tue 24 Oct
20:45
Twente 1965
20:45
FC Eindhoven
Tue 24 Oct
19:45
RKC Waalwijk
19:45
De Treffers
Tue 24 Oct
19:45
Den Bosch
19:45
Cambuur
Premiership »
Serie B »
Tue 24 Oct
20:30
Ascoli
20:30
Spezia
Tue 24 Oct
20:30
Avellino
20:30
Pro Vercelli
Tue 24 Oct
20:30
Carpi
20:30
Palermo
Tue 24 Oct
20:30
Cittadella
20:30
Venezia
Tue 24 Oct
20:30
Empoli
20:30
Pescara
Tue 24 Oct
20:30
Foggia Calcio
20:30
Parma
Tue 24 Oct
20:30
Frosinone
20:30
Ternana Calcio
Tue 24 Oct
20:30
Novara Calcio
20:30
Salernitana
Tue 24 Oct
20:30
Perugia
20:30
Cesena
Tue 24 Oct
20:30
Virtus Entella
20:30
Cremonese
Cup Group 1 »
Tue 24 Oct
14:00 Postponed
Apollon Smirnis
14:00
Iraklis
Cup Group 2 »
Tue 24 Oct
16:15
Levadiakos
16:15
Aiginiakos
Cup Group 3 »
Tue 24 Oct
18:30
Lamia
18:30
Kallithea
Cup Group 4 »
Tue 24 Oct
14:00
Kerkyra
14:00
Sparti
Cup Group 7 »
Tue 24 Oct
14:00
PAS Giannina
14:00
Panegialios
Cup Group 8 »
Tue 24 Oct
16:15
Anagennisi
16:15
Panathinaikos
Pro League »
Tue 24 Oct
20:30
KAA Gent
20:30
AS Eupen
Tue 24 Oct
20:30
Mechelen
20:30
Lokeren
Tue 24 Oct
20:30
KV Oostende
20:30
Charleroi
Cup »
Tue 24 Oct
18:00
Fethiyespor
18:00
Adanaspor
Tue 24 Oct
16:00
Kasimpasa
16:00
Nigde Belediyespor
Tue 24 Oct
12:00
Sariyer
12:00
Adana Demirspor
Tue 24 Oct
19:30
Akhisar
19:30
Erzincanspor
Tue 24 Oct
18:00
Kahramanmarasspor
18:00
Rizespor
Tue 24 Oct
17:30
Alanyaspor
17:30
Edirnespor
Tue 24 Oct
13:30
Etimesgut
13:30
Antalyaspor
Tue 24 Oct
15:00
Altinordu
15:00
Karsspor
Serie B Brazil »
League One »
Tue 24 Oct
20:45
Oldham Athletic
20:45
Bury
Cup »
Tue 24 Oct
17:00
Sigma Olomouc
17:00
Jablonec
Tue 24 Oct
18:00
Teplice
18:00
Hradec Králové
Primera B Clausura »
Tue 24 Oct
02:45 finished
Deportivo Pereira
1 - 0
Boyacá Chicó INFO
Schweizer Pokal »
Tue 24 Oct
20:00
Stade
20:00
Zurich
Copa Rumanía »
Clausura LFPB »
Tue 24 Oct
02:30 finished
Blooming
4 - 2
Nacional Potosí INFO
Superettan »
Tue 24 Oct
19:00
Brommapojkarna
19:00
Dalkurd FF
Copa de Austria »
Tue 24 Oct
19:00
Union St. Florian
19:00
Hartberg
Tue 24 Oct
15:00
Oedt
15:00
Mattersburg
Tue 24 Oct
19:12
Ried
19:12
LASK Linz
HR Nogometni Cup »
Tue 24 Oct
14:00
Rudes
14:00
NK Slaven Koprivnica
Cup »
Cup »

Follow BeSoccer on Facebook