We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Primera B Metro.
Fri 28 Apr
Deportivo Morón
02:05
Excursionistas
Sat 29 Apr
Talleres Escalada
17:00
Dep. Español
Comunicaciones
20:30
Barracas Central
Dep. Riestra
20:30
Almirante Brown
Sun 30 Apr
Acassuso
17:00
UAI Urquiza
CA Estudiantes
18:40
Platense
Colegiales
20:30
Villa San Carlos
Tristán Suárez
20:30
San Telmo
Wed 03 May
Atlanta
02:05
Fénix Bs As
team / Points
1 Deportivo Morón MOR 48
2 Def. Belgrano DEF 45
3 Dep. Riestra RIE 41
4 Atlanta ATL 41
5 Comunicaciones Bs As COM 40
6 Platense PLA 40
7 UAI Urquiza UAI 39
8 CA Estudiantes EST 38
9 Almirante Brown ALM 38
10 Tristán Suárez SUA 36
 
11 Dep. Español ESP 35
12 Barracas Central BAR 34
13 San Telmo STM 33
14 Fénix Bs As FEN 28
15 Excursionistas EXC 27
16 Colegiales COL 25
17 Villa San Carlos VSC 24
18 Acassuso ACA 23
19 Talleres R. Escalada TAL 22
Primera C Metro.
Sat 22 Apr
Cañuelas
1-2
JJ Urquiza
Sun 23 Apr
Central Córdoba .
0-1
Def. Unidos
Sportivo Italiano
1-1
Dep. Merlo
Mon 24 Apr
Arg. Quilmes
1-1
Luján
El Porvenir
3-0
Defensores
CA San Miguel
1-0
Sacachispas
Midland
1-0
Dock Sud
Tue 25 Apr
Martín Burzaco
1-1
Laferrere
Dep. Armenio
1-0
Sportivo Barracas
Wed 26 Apr
Argentino Merlo
3-0
Berazategui
team / Points
1 Sacachispas SAC 60
2 Def. Unidos CAD 50
3 Midland MID 46
4 Sportivo Barracas SBA 43
5 Cañuelas CAÑ 41
6 Arg. Quilmes ARQ 41
7 Sportivo Italiano ITA 40
8 Dep. Armenio ARM 39
9 CA San Miguel SMG 38
10 Dep. Merlo MER 38
 
11 El Porvenir POR 37
12 Luján LUJ 33
13 Defensores de Cambaceres CAM 33
14 Laferrere LAF 29
15 Argentino Merlo ARM 29
16 Central Córdoba Rosario CCO 28
17 San Martín Burzaco SMA 27
18 Dock Sud DOC 26
19 JJ Urquiza JJU 24
20 Berazategui BER 20
Primera D Metro.
Sat 22 Apr
CA Atlas
3-0
Puerto Nuevo
Sun 23 Apr
CA Lugano
1-2
Leandro N. Alem
Dep. Muñiz
0-0
Liniers
Arg. Rosario
2-0
Ituzaingó
Mon 24 Apr
Yupanqui
2-0
Centro Español
Tue 25 Apr
Victoriano Arenas
1-1
Juventud Unida
Central Ballester
0-3
General Lamadrid
Wed 26 Apr
Dep. Paraguayo
0-0
Claypole
team / Points
1 Leandro N. Alem ALE 50
2 Ituzaingó ITU 46
3 CA Atlas CAA 44
4 Arg. Rosario ARR 39
5 Victoriano Arenas VIC 38
6 Liniers LIN 37
7 General Lamadrid LAM 31
8 Juventud Unida JUU 28
 
9 Claypole CLA 27
10 Central Ballester CBA 25
11 Yupanqui YUP 25
12 Dep. Muñiz MUÑ 24
13 Dep. Paraguayo DPA 23
14 Puerto Nuevo PUE 22
15 Centro Español CES 20
16 CA Lugano LUG 19
Torneo de Reserva
Fri 21 Apr
San Lorenzo II
0-1
Temperley II
Racing Club II
2-0
Atletico Tucumán
Banfield II
4-0
Quilmes II
Rosario Central
0-0
Gimnasia Plata
Sat 22 Apr
Vélez Sarsfield
2-1
Unión Santa
Sun 23 Apr
Martín Juan
0-1
Belgrano II
Defensa Justicia
1-1
Lanús II
Patronato II
1-2
Olimpo II
Estudiantes Plata
3-2
CA Huracán II
Mon 24 Apr
Colón II
0-0
Tigre II
Aldosivi II
15:00
Newell's Boys
Talleres Córdoba
3-1
Godoy Cruz II
River Plate II
1-2
Sarmiento II
Tue 25 Apr
Arsenal Sarandi
20:00
Independiente II
team / Points
1 Newell's Old Boys II NOB 41
2 Boca Juniors II BOC 39
3 CA Huracán II HUR 38
4 Independiente II IND 36
5 Lanús II LAN 35
6 Banfield II CLU 34
7 Belgrano II BEL 34
8 Talleres Córdoba II TAL 32
9 Estudiantes La Plata II EST 31
10 Unión Santa Fé II CAU 30
11 Vélez Sarsfield II VEL 30
12 Rosario Central II ROC 28
13 Colón II COL 28
14 Aldosivi II ALD 27
15 San Lorenzo II SLO 26
 
16 Racing Club II RAC 26
17 Olimpo II OLI 26
18 Quilmes II QUI 26
19 River Plate II RIV 25
20 Tigre II TIG 24
21 Godoy Cruz II GOC 22
22 Atlético Rafaela II ATR 21
23 Sarmiento II SAR 21
24 Gimnasia La Plata II GLP 21
25 Arsenal de Sarandi II ARS 18
26 Temperley II TEM 18
27 Patronato II PAT 17
28 Atletico Tucumán II ATL 16
29 San Martín San Juan II SMS 16
30 Defensa y Justicia II DYJ 13
Primera A Femenino - Argentina
Sat 18 Mar
Huracán Fem
-
River Plate Fem
Boca Juniors Fem
-
San Lorenzo Fem
Platense Fem
-
Independiente Fem
UAI Urquiza Fem
-
Villa Carlos
UBA Fem
-
Atlanta Fem
Estudiantes Plata
-
El Porvenir Fem
team / Points
1 River Plate Fem RIV 37
2 Boca Juniors Fem CAB 35
3 UAI Urquiza Fem URQ 33
4 San Lorenzo Fem SLO 28
5 Villa San Carlos Fem VSC 18
6 Estudiantes La Plata Fem ELP 17
 
7 UBA Fem UBA 14
8 Huracán Fem HUR 10
9 Platense Fem PLA 10
10 El Porvenir Fem EPO 8
11 Atlanta Fem ATL 5
12 Independiente Fem IND 0
Premier League »
Thu 27 Apr
21:00
Man. City
21:00
Man. Utd
Primera Division »
Thu 27 Apr
21:30
Athletic
21:30
Real Betis
Thu 27 Apr
19:30
Alavés
19:30
Eibar
Thu 27 Apr
20:30
Sevilla
20:30
Celta
Copa Libertadores group 3 »
Thu 27 Apr
02:00 Finished
FBC Melgar
1 - 2
Independiente Medellin INFO Videos
Copa Libertadores group 4 »
Thu 27 Apr
02:45 Finished
Atletico PR
2 - 1
Flamengo INFO
Copa Libertadores group 5 »
Thu 27 Apr
02:45 Finished
Peñarol
2 - 3
Palmeiras INFO
Copa Libertadores group 6 »
Thu 27 Apr
00:30 Finished
Atl. Mineiro
2 - 0
Libertad Asunción INFO
Apertura Colombia »
Thu 27 Apr
03:00 Finished
At. Nacional
2 - 1
Junior INFO
Premier League »
Thu 27 Apr
16:00
Amkar Perm
16:00
FK Krasnodar
Thu 27 Apr
18:30
Anzhi
18:30
Tom Tomsk
Copa do Brasil »
Thu 27 Apr
02:45 Finished
Botafogo
2 - 1
Sport Recife INFO
Thu 27 Apr
00:30 Finished
Santos FC
2 - 0
Paysandu Belém INFO
Copa Colombia group 3 »
Thu 27 Apr
02:30 Finished
Atlético
1 - 0
Unión Magdalena INFO
Copa Colombia group 4 »
Thu 27 Apr
23:30
Cortuluá
23:30
Universitario Popayán
Thu 27 Apr
03:00 Finished
Deportivo Pasto
2 - 1
Valledupar INFO
Copa Colombia group 5 »
Thu 27 Apr
02:00 Finished
Orsomarso SC
2 - 1
Atlético Fútbol Club INFO
Copa Colombia group 6 »
Thu 27 Apr
02:00 Finished
Patriotas Boyacá
2 - 0
Llaneros INFO
Copa Colombia group 7 »
Thu 27 Apr
21:00
Bogotá
21:00
Cúcuta Deportivo
Copa Colombia group 8 »
Allsvenskan »
Thu 27 Apr
19:00
Halmstads
19:00
Djurgårdens
Thu 27 Apr
19:00
Norrköping
19:00
Jönköpings Södra
Thu 27 Apr
19:00
Kalmar
19:00
Malmö
Thu 27 Apr
19:00
AIK Solna
19:00
Sirius
Cup »
Thu 27 Apr
19:45
Kasimpasa
19:45
Konyaspor
Cup »
Thu 27 Apr
18:00
PAOK
18:00
Panathinaikos
Pro League group 2 »
Thu 27 Apr
20:30
Anderlecht
20:30
Charleroi
CONCACAF Champions »
Thu 27 Apr
04:00 Finished
Pachuca
1 - 0
Tigres UANL INFO
Copa Rumanía »
Thu 27 Apr
19:30
CS U Craiova
19:30
Voluntari
Ascenso MX Finals »
Thu 27 Apr
04:00 Finished
FC Juárez
1 - 0
Dorados INFO
National »
Thu 27 Apr
20:00
Pau FC
20:00
Chambly
Torneo de Transición Bolivia »
Thu 27 Apr
02:00 Finished
The Strongest
6 - 1
Real Potosí INFO
Cup »
Thu 27 Apr
17:00
Litex Lovech
17:00
Ludogorets
Super Liga »
Thu 27 Apr
18:00
DAC
18:00
Senica
Cup »
Thu 27 Apr
19:00
Vendsyssel
19:00
Kobenhavn
Clausura Guatemala »
Thu 27 Apr
03:00 Finished
Deportivo Petapa
3 - 2
Antigua GFC INFO
Thu 27 Apr
03:00 Finished
Cobán Imperial
2 - 0
Mictlán INFO
Thu 27 Apr
04:00 Finished
Comunicaciones
0 - 0
Municipal INFO
Thu 27 Apr
04:00 Finished
Xelajú
3 - 0
Carchá INFO
Thu 27 Apr
20:00
Marquense
20:00
Suchitepequez
Nm Cupen »
Thu 27 Apr
18:00
Vidar
18:00
Haugesund
Thu 27 Apr
18:00
Skeid
18:00
FC Lyn Oslo
Thu 27 Apr
18:00
Stjørdals-Blink
18:00
Nardo
Thu 27 Apr
18:00
Pors Grenland
18:00
Fram Larvik
Thu 27 Apr
18:00
Førde
18:00
Florø
Thu 27 Apr
18:00
Bærum
18:00
Oppsal
Liga de Nuevos Talentos - Clausura »
Thu 27 Apr
23:30
Cuautla
23:30
Calor de San Pedro
Liga de Nuevos Talentos - Clausura group 4 »

Follow BeSoccer on Facebook